Ocena kierowcy - Renault Fluence Sedan

Jarek, 13 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Renault Fluence Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW od 2009 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Jestem zadowolny z zakupu. Myślę, że jeszcze trochę muszę się przyzwyczaić do tego samochodu.
No, diesel jak to diesel. Na autostradach super. Trochę gorzej po mieście.
Chyba jednak szósty bieg źle się włącza. Zdarzyło mi się pomylić i włączyć czwarty.
Jest dobrze, chociaż po zatankowaniu do pełna coś słyszę czasami z tyłu.
Jest dobrze. Szczególnie dzięki czujnikowi cofania.
Tutaj chyba najwięcej można się przyczepić. Dzwignia biegów jakby była za długa. Jak pasażer siedzi wygodnie to przy włączaniu 5 lub 6 zahacza się o niego. Trzeba mocno nacisnąć, żeby uruchomić sygnał dźwiękowy, co w pewnych okolicznościach może być niebezpieczne. Uchwyt do zamykania drzwi od wewnątrz powinien być bardziej w lewo. Obecnie jest zbyt blisko zawiasów i trzeba użyć większej siły żeby poruszyć drzwi, a potem zazwyczaj się trzaśnie nimi.
Jest wydajna, ale jak zaczyna walić zimnym powietrzem po nagach lub twarzy podczas upału na dworze, to staje się to męczące.
Nic dodać, nic ująć.
Dużo zależy od asfaltu. Jeździłem po dobrych autostradach austriackich i nawet przy predkości powyżej 140 km/h nie było tak źle. Poza tym ma przyjemny pomruk.
Jest nawet trochę lepiej niż się spodziewałem.
Na razie nic nie uległo awarii, ale przednie prawe nadkole jest niedopasowane do karoserii. Może wpadac piasek i sól. W serwisie zaproponowano mi założenie przednich chlapaczy, oczywiście na mój koszt :).
Czas pokaże, na razie wszystko chodzi jak w zegarku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,7