Ocena kierowcy - Renault Fluence Sedan

Pyndel, 10 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Renault Fluence Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW od 2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Super spalanie. Najbardziej cieszy silnik, najważniejsza część samochodu.
Inne : MP3 się czasem wiesza i to mnie denerwuje!
Jest to porządny, ładny i przemyślany samochód. Wszystkim się podoba. W wersji privelage czuję się jak u siebie w salonie, czyli bardzo przyjemnie. Samochód rodzinny, nie sportowy a komfortowy. Cieszy bogate wyposażenie (te wszędobylskie lampeczki, nawiew na tył, składane lusterka, karta, rolety itp.), dobry silnik i bardzo małe spalanie jak na tą masę pojazdu. Audio mogłoby być lepsze ale za te pieniądze to już jest czepianie się.
Silnik jak na diesla jest cichy i przyjemnie klekoce. Turbo dziura do ok 1800 obr/min powyżej gdy turbo chwyta to potrafi lekko wcisnąć w fotel.
Skrzynia 6 biegowa więc trzeba często nią machać. Przełożenia krótkie a biegi wskakują przyzwoicie. Często omijam jeden bieg.
Zawieszony lekko wyżej niż standard. Dobrze wybiera dziury i nierówności. Duży rozstaw osi poprawia komfort jazdy. Na zakrętach lekko się wychyla, należy więc pamiętać że to nie jest auto sportowe.
Jak na dość duży samochód to jest dobrze. Plus za duże lusterka. Lusterko wew jest super ale ze względu na gabaryty potrafi czasem przysłonić widok do przodu.
Fotele wygodne choć siedziałem w lepszych - to nie bmw. Brakuje trzymania bocznego foteli i zagłówków. Bagażnik jest duży a do zawiasów szybko przywykłem. Dobre rozmieszczenie bajerów jednak pilot do navi jest nietrafiony. Zabiera cenne miejsce w środku, po faceliftingu już tego problemu nie ma.
W tym punkcie najwyższa ocena. Bez zarzutu.
Miejsca w środku jest pod dostatkiem. Z tyłu mieścił się fotelik i dwoje dorosłych, nie narzekali na brak miejsca. Na tylnich fotelach osoby powyżej 185cm wzrostu będą nieszczęśliwe, reszta uśmiechnięta.
W tym punkcie najwyższa ocena. Bez zarzutu do prędkości 130km/h a szybciej po prostu nie jeżdżę :). Dobra polityka firmy jakość/cena.
Kupiłem w dobrej cenie, używany w salonie, jeszcze na gwarancji. Dużo serwisów w Polsce. To mój 2 renault. Spalaniem jest zachwycony. Na trasie, po kaszubach, gdzie same dziury w drodze i wioska jedna za drugą spalił 4,7l/100km. Dla mnie bomba.
Uważam, że w tej kategorii konkurencja jest daleko z tyłu.
Na razie ok, choć już wymieniono ekoskórę na naturalną. Coś zaczyna skrzypić fotel pasażera. MP3 się czasem wiesza i to mnie denerwuje! no ale to francuz:)
Jeszcze nic się zdarzyło. Oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,3