Lista ocen Renault Grand Scenic I (101) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PiotrWN
Grand Scenic 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia chodzi super... nie mam do niej większych zastrzeżeń, auto nie jest młode przebieg też niemały, a skrzynia chodzi bardzo dobrze. Jedyne zastrzeżenie to długi skok lewarka, co jednak w takim rodzinnym aucie nie dziwi i nie przeszkadza, dlatego ocena 5, bo to nie jest auto sportowe. Kolejna zaleta to 6 bieg obniżający spalanie w trasie.
~agatwro
Grand Scenic 1.6 i 16V 115KM 85kW
zbyt długa trójka w stosunku do czwórki ,konieczność redukcji do trójki przy wyprzedzaniu ,pewnie przy 2l pojemnosci jest ok.Troche za łaba spreżyna ustalajaca , trudniej trafić z 5 na 3 przy szybkiej zmianie biegów , elestucznie zawieszona skrzynia nie powoduje hałasy ,jednak drążek zm.biegów "chodzi przód tył"
~kwietniakm@WYTNIJ_TO_bioton.pl
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Czasami, na zimno, problemy z I biegiem, który nieco haczy. A poza tym zestopniowana bardzo fajnie, jak dla mnie. 4 pierwsze biegi umożliwiają sprawną i dynamiczną jazde po mieście, zaś V i VI - oszczędną w trasie. Zarówno na piętce jak i na szóstce autko jest zaskakująco dynamiczne.
~MrStyk
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie miałem z nią większych problemów. Biegi wchodzą płynnie Nie trzeba też "przeciągać" biegu przed wrzuceniem kolejnego. Zdarza się jednak, że przy 4 osobach i podjeździe pod bardziej stromą górkę trzeba manewrować biegami między 1 a 2 by ją pokonać.
~x
Grand Scenic 1.9 dCi 130KM 96kW
W moim egemparzu działa w zasadzie OK - dolne biegi sprawiają delikatne problemy - co prawda same nie wyskakują ale czasem odnoszę wrażenie, że niewiele brakuje. Może to poduszka silnika, może coś ze sprzęgłem, może sama skrzynia - nie wiem, ale idealnie nie jest.
~chivers11
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
no,maly minus- tu brakuje 6 biegu, powinni go montowac we wszystkich modelach,ale pozatym jest dosc elastyczna, plus to lewarek-pod reka,mieszkam w terenie pagorkowatym, wiec czesto chodzi-3 do 5 biegu, ale dosc elastycznie ta zmiana przebiega
~Krecik
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Do przyjęcia, duży plus to dostępnych 6 biegów, mogła by być precyzyjniejsza ale sporo nadrabia umiejscowieniem lewarka na środkowej konsoli dość wysoko jak dla mnie jest to komfortowe. Dobrze serwisowana powinna dobrze i długo służyć.
~lux
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
W moim przypadku, jakoś te biegi gładko nie wchodzą, nie wiem czy to tylko u mnie, czy ten typ tak ma. skrzynia 6-biegowa, biegi b krótkie, po mieście, praktycznie jedna ręka cały czas na drążku od skrzyni biegu.
~Limek
Grand Scenic 1.9 dCi 130KM 96kW
trochę słaba dwójka parę razy zgasł trzeba pamiętać o większym dodaniu gazu, 3 a zwłaszcza 4 bardzo elastyczna mam 6 biegów tak więc trochę należy się przyzwyczaić do wiosłowania lewarkiem, biegi zmienia się płynnie tak więc jest ok.
~Asdf
Grand Scenic 2.0 dCi 150KM 110kW
Automat AJ0 w połączeni z 2.0 DCi pracował rewelacyjnie , nie szarpał płynnie zmieniał biegi, jak to starsze konstrukcje miała delikatny moment zawahania po wciśnięciu gazu ale bez czekania 2-3 s.