Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

Michał, 13 lat temu
Silnik 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Extra silnik dynamiczny i elastyczny - ma dobry zryw !!!
Jestem baaardzo zadowolony z autka. Polecam- super rodzinne i dynamiczne auto. Mimo 4 osobowej rodziny i pełnego zapakowania--> w aucie nie odczuwałem spadku mocy. SUPER!
Silnik bardzo fajny. Szczególnie 1.9 dCi 130. Naprawdę super pracuje. Nie buczy jak benzyna 1,6 w meganie III.
Nie mam nic jej do zarzucenia. Bardzo płynnie wchodzą biegi. Bardzo dobrze i płynnie jedzie się na 6 biegu przy 70-100km/h-bez gwałtownych hamowań i przyspieszeń na prawdę spalane jest w granicach 5.4 l/100km. :)
Świetnie trzyma się na zakrętach. Dostosowuje prędkość do zakrętu. Czuje się te systemy, bo mam też auto bez tych systemów i jest duża różnica. Układ jezdny na 5-tke !
Widoczność z przodu OK, z tyłu mam kratkę i gdyby nie czujniki mogło być ciężko. Jak ktoś już wspomniał ładne lusterka zewnętrzne.
wszystko Ok
Trochę długo trwa odmrażanie szyby przedniej w zimie, ale reszta bez zastrzeżeń. Klimatyzacja dwusferowa zdaje egzamin.
Bardzo wygodne siedzenia w wersji Privilege. Dużo miejsca na nogi z przodu jak i z tyłu.
Jak już wspomniałem bez zastrzeżeń. Auto chodzi cichutko nawet przy większych prędkościach.
Zależy kto ma jaką nogę. Gdyby jeździć ekonomicznie spalanie jest 5.5-6 max. Ale jak ktoś czasami lubi sobie przycisnąć to może wzrosnąć do 7.5- takie max spalanie przy 190km/h (dodam,że auto ma jeszcze spory zapas mocy)
Autko było kupione w najdroższej wersji lekko ponad 100tys. Naprawdę nie czekajcie tylko lećcie do salonu na jazdę próbną. Nie pożałujcie :) pozdr.
Przede wszystkim schowki na 6-tkę z plusem. Wszystko dobrze przemyślane nie ma problemu ze znalezieniem włącznika/przełącznika czy regulacji lusterek czy okien.
Jak narazie bez żadnych usterek :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi FAP 130KM 96kW [l/100km]

6,8