Lista ocen Renault Kadjar Crossover Facelifting (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lord Vader
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Początkowo zastanawiałem się nad skrzynią automatyczną EDC ale konieczność dopłaty +17 tysięcy szybko mnie ostudziła.. Może kiedyś:-) Skrzynia nie haczy, pracuje płynnie. Potwierdzam opinię o krótkim pierwszym biegu. Mi to nie przeszkadza bo nie ścigam się "z zielonego", do normalnego i sprawnego ruszenia w zupełności wystarcza. Do charakteru tego auta i silnika przełożenia skrzyni, moim zdaniem, dobrane są dosyć dobrze. To nie wyścigówka.
~_P
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Skrzynia całkiem dobra, chociaż jej zestopniowanie na niskich biegach jest takie, że przy bardzo niskich prędkościach trzeba praktycznie jechać na 1, bo na 2 czuć że się męczy, ( w poprzednim aucie 1 służyła mi praktycznie tylko do ruszania). Precyzja w miarę ok, miałęm auto, w którym działało to lepiej, ale tu w sumie nie ma się do czego przyczepić.
~_P
~Dan
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Nie jest to precyzja wybierania biegów z grupy VAG, może bardziej dawne GM (Opel). Mam akurat trzy auta, z omawianych firm i na bieżąco sobie to mogę porównać, nie bazując na wspomnieniach i baśniach 1000 i 1 nocy. Czasem coś haczy, ale jest to sporadyczne i występuje coraz rzadziej. Samochód się dociera.
~Apek
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Działanie skrzyni biegów oceniam na stosunkowo precyzyjne i daję ocenę dobrą z plusem. Przełożenia są dosyć krótkie ale spokojnie, nie jak w sportowym aucie. Nie ma oceny 5 gwiazdek dlatego, że czasami przy 1 i 2 biegu czuć minimalne jakby "tarcie", czego w ogóle nie ma przy wyższych biegach.
~termens44
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Oceniam jako bardzo dobrą . Biegi płynnie i bardzo lekko wchodzą . Nie zgadzam się z tym że zacinają czy wymagają nadmiernego machania ręką : ) . Czy zima czy lato równie lekko i płynnie pracują . Zmiana biegu to czysta przyjemność....
~Jaro0063
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Wszystkie biegi wchodzą prawidłowo ale nie zawsze płynnie i jest to słyszalne. Na pewno nie zasługuje na ocenę 5. Trzeba też przyzwyczaić się do częstej zmiany biegu lub wybrać automat z 2 sprzęgłową skrzynią.
~Adi
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Biegi zmienia płynnie ,wręcz niezauważalnie , tylko przy dynamicznym wyprzedzaniu z pedałem w podłodze trochę z długo trzyma redukcję nie wykorzystując momentu obrotowego.
~Marcin
Crossover Facelifting 1.3 TCe 160 FAP 159KM 117kW
Czasem zdarza jej się pogubić, ale nie ma to kompletnie wpływu na jazdę. Pewnie chodzi tylko o wrażenie albo to czego się od maszyny subiektywnie w danym momencie oczekuje
Dziennik kosztów dla Renault Kadjar Crossover Facelifting
~Adaś M
Crossover Facelifting 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Moglby byc krotszy skok. Trzeba sie na machac. 2 -15 km; 3 30km; 4 40; 5 55km/h 6-70. Pracuje lekko i precyzyjnie, ogolnie ok
Renault Kadjar Crossover Facelifting