Ocena kierowcy - Renault Kangoo I Minivan Facelifting 2003

tomek_cz-wa, 15 lat temu
Silnik 1.5 dCi 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Kangoo I Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 82KM 60kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
To nie jest \"osobówka\". To auto do pracy z możliwością zabrania 5 osób. Kupiłem go bo bardzo byłem zadowolony z pierwszego Kangoo z 1998r, ale trzeci raz już do niego nie wrócę (przez ich oszczędności na lini montażowej).
Zapłaciłem za większy silnik, ale \"bez fajerwerków\". Można wsadzić chipa, ale nie ma z kolei czym zahamować.
Bez zarzutu
Pogorszenie jakości w stosunku do modelu z 1998r, którym wcześniej jeździłem. Pierwsze końcówki drążków wymieniałem po 37 tys. km., z chyba aż tak bardzo od tamtego czasy drogi się nie pogorszyły
Bez zarzutu
Polecam dopłatę do tylnich lewych drzwi - ja więcej z nich korzystam niż z rawych.
Przy dużych mrozach z tyłu nie jest wystarczająco ciepło. Bardzo wydajna klima (duży + jak na tę kubaturę).
Sporo miejsca z przodu jak i z tyłu. Drak regulacji wysokości fotela z przodu (siedzisko raczej wysoko, ale wysocy i tak mają sporo miejsca nad głową).
Do 110 km/h jest znośnie (jak na diesla), powyżej -męka. Wewnątrz surowe platiki i blacha(na drzwiach), więc co ma tłumić chałasy.
90km/h (2000 obr/min) - 5 lit. 160km/h (4000 obr/min) - 10 lit. Takie kanciaste auto.
Styki przewodów korodują szybko, co skutkuje brakiem prądu np.w drzwiach(szyby, lusterka, centralny), błedami w komputerze (wystarczy przeczyścić styki po diagnozie, nie dajcie się naciągnąć na wymianę modułu/elementu).
Wrażliwy na jakość paliwa. Wymiana zaworu EGR - 600zł. Słabe hamulce (siła hamowania) w porównaniu z porzednią wersją benzynową (klocki co 40000km do wymiany).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 82KM 60kW [l/100km]

6,1