Ocena kierowcy - Renault Kangoo I Minivan

Pawlica87, 17 lat temu
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Kangoo I Minivan 1.2 60KM 44kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
ogolnie autko oceniam na 5- bo jezdze duzo i najwazniejsza jest niezawodność i w miare tanie części zamienne< oczywiscie poza ASO bo serwisie ceny są z kosmosu> autko polecam dla osób ktore lubią przestrzen lub muszą miec autko ktore zadowoli i firme i rodzine a nie wyssie wszystkiego z portfela. jesli ktos chce super komfort i wnetrze to polecam VW caddy ale nalezy dolozyc min. kilkanascie tysiecy zlotych
moc zdecydowanie zamała ale wiadomo można kupic mocniejszy motor ale auto mam od nowości(8 lat) i silnik nie zawiódł ani razu i jestem pewnie ze jeszcze sporo pojeździ
biegi wchodzą lekko ale ciezko szybko zmieniac biegi ale to nie auto sportowe. skrzynia nawaliła raz przy przebiegu ok.320tys. km( zablokowala sie dwójka-poszla jakaś zebatka ale niepamietam juz dokladnie o co chodzilo)
nie mam wspomagania ale nie chodzi kierownica tak ciężko jednak parkowanie dla kobiety moze byc torturą. niedawno (455tys.km przebiegu) musialem wymienic przegładnie koszt 360zł(nowa a uzywane kolo 200zł wiec lepiej dolozyc do nowej)
auto ma super widocznos bo jest mocno przeszklone. Ale niestety dość droga jest szyba przednia ktorą 2 razy wymieniałem przed durny grysik na drogach szyba nowa z wymianą to 350zł a w serwisie 1200zł wiec lepiej iść do normalnego zakladu-ale zufanego
auto nie ma wielu bajerów wiec łatwo sie polapac. Wszystko jest na swoim miejscu.
ogrzewanie nie jest mocną stroną ale jak silnik sie nagrzeje to mozna zimą na krutki rękawek jechac:) autko jest mocno przeszklone wiec szybko sie nagrzewa i warto poszukac egzemplaza z klimą ale nie ma ich zbyt wiele(chyba ze te nowsze) ja jednak przyciemniłem sobie szyby i juz jest do wytrzymania i mozna auto postawic na słońcu latem(oczywiscie nie w 35stopniach:))
miejsca full nikt nie moze powiedziec ze mu ciasno. Autko nie jest szerokie ale z tyłu mogą usiąść 3 pączki:) lub nawet 4 przecietnie zbudowane osoby
autko jest bardziej dostawczakiem niz osobówką wszedzie widac gołe blachy wiec nadzwyczajnyego wyciszenia nie ma jednak silnik jest cichutki a dokuczac mogą jedynie szumy wiatru jak jest wichura lub powyzej 12okam/ bo auto jest wysokie
auto nie jest super ekonomiczne jak ktos patrzy głównie na paliwko to lepiej znaleźć diesla wiadomo ta jest naprawde minimalne zuzycie paliwa u mnie jest w granicach 6,5l na setke wiec tez nie tak źle a nie jezdże super delikatnie
technicznie autko super bo jest niezawodne ale jakosc materiałów we wnętrzu jest słaba lepiej jest u VW i merca ale VW caddy jest o 20tys. złotych droższy a mesiek ok28tys.złotych
poodpadały dźwigienki od regulacji oparc bo są z tandetnego plastiku i lewa osłona przeciwsloneczna ......... i to wszystko ale moje autko to wersja podstawowa wiec nie ma co sie ppsuc:)
w aucie raz nawaliła skrzynia o czym pisalem wczesniej ale była tania w naprawie ale wytrzymala 330tys.km i teraz jeździ bez zazutu i 2 razy nawalił immobiliser

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 60KM 44kW [l/100km]

8,2