Ocena kierowcy - Renault Kangoo I Minivan

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Kangoo I Minivan 1.5 dCi 84KM 62kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i spalanie
Zawieszenie : Padają końcówki drążków
Układ elektryczny : Koło pasowe alternatora
Inne : Pompa wspomagania
Gdyby nie awaryjnosc i ceny części jest OK. Nie limuzyna, jak dla mnie to auto do \"pracy\". Można i w 5 osób, można przewieść palete.
Jak dla mnie to jedyny element, do którego nie mam zastrzeżeń. Do jazdy po mieście idealny... do tych 80-100 km/h w miarę szybko i bez \"żyłowania\". Ale turbosprężarka zaczęła leciutko przeciekac przy 120tyś. i niebawem będę musiał ją zrobić. Pękł wężyk od turbo do intrecoolera - ponad tys w ASO. Udalo sie na giełdzie za 20zł. Przy 170 tys zaczeły pojawiać się problem z wtryskiwaczami .. .droga impreza.
Bez zastrzeżeń.
od dobrych 80 tys km walcze z zawieszenim. 4 warsztaty, 2 x wachacze, 3 x różne komplety kół, 2 x tarcze, 5 x koncówki drążków, 5 x zbieżność ... caly czas trzęsie autem przy +/- 80 km/h. Koncówki co 15-20 tys. Amortyzatory chyba co 60tys.
Jak dla mnie OK. Wszystko widac, lusterka duze.
W sumie też bez zastrzeżeń. Wszystko jasno i czytelnie. Do wszystkiego jest dostęp. Zapomniałbym ... fatalnie umieszczone zapięcia pasów z tyłu. Nie jedna osoba masowała sobie kość ogonową. Niestety 2 razy doszło do sytuacji, w której osoba siadająca z tyłu, wchodząc trzymała się za słupek \"bo tak wygodnie przy drzwiach suwanych\" - a w tym momencie osoba siadająca z przodu zamknęła drzwi... :/ Szkoda, że między nadkolami nie wchodzi paleta EURO.
Klima działa jak należy. Grzać grzeje. Nie wiem jak z tyłu bo w większości wypadków jeżdzę sam.
Z tyłu chyba troche ciasno, a na pewno niewygodnie.
Mam poprzeczki zamiast relingow .. do 120km ok. Powyżej tej prędkości jest fatlnie. Ogólnie słabo.
Co do spalania to ja jestem zadowolony, przy dynamicznej jezdzie i praktycznie tylko po mieście to 6.6 l. Paliwo tylko ze statoil. Na trasie jak był nowy schodził do 5l. Co do cen przeglądów to przy 60tys byłem w ASO i dostałem listę napraw na 6.5 tyś. To była moja ostatnia tam wizyta. Część rzeczy faktycznie się popsuła ... tylko, że 2 lata później przy 120-150 tys. ;) Części ... PORAŻKA... brak zamienników, a oryginały bardzo drogie.
kupilem nowy, ciezko stwierdzic. Ale na chwile obecną rozważając jego sprzedaż, mysle ze jest tani.
plastiki .. rączki od oparcia foteli (w 1 roku) - 170 zł.; pokrętło nawiewu; mocowania pokrywy bagaznika, mocowania pokrywy silnika. Linka w oparciu tylnego siedzenia..(jak rowerowa) - 430 zł. (dorobilem za 50zl)
Waż od turbo do intercoolera (ok.100tys)- ok. 1100zl (20zl gielda) Pompa wspomagania (ok. 60-80tys) - 3500zl Sprzęlo (130 tys) - 1.5 tys Przekladnia (120 tys) - 3500 zl(600zl regeracja) Kolo pasowe alternatora - okolo 50o zl (z paskiem i wymiana) Rozrusznik (ok. 100 tys) - lutowanie czegos .grosze ale unieruchomilo auto. Wtryskiwacze, swiece i pompa paliwa (170tys) - wtryskiwacze w stacji BOSCH 3500zl i 400zl wymiana, na allegro po 600. Wiec i tak 3tys. Pomimo wymiany swiec i tak nie odpala i wariuja kontrolki ... 3 warsztat. Do mojej wersji nie ma zamiennikow polosi (135tys) - 1400zl (uzywana za 200zl) Padl mi jeszcze alarm.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 84KM 62kW [l/100km]

5,9