Ocena kierowcy - Renault Kangoo II Express

Jurek, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2010
Renault Kangoo II Express 1.5 dCi 85KM 63kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : końcówki drążków trzeba wymieniać co 30tys.
Układ elektryczny : oświetlenie tablicy rej. powoduje spalenie bezp. który znajuje się pod komputerem. wymiana bezp. to jakaś godzina pracy.
Mam wersję bagażową 2008, 86KM. Moja ocena może być nie pełna bo autem jeździ praktycznie jedna osoba bez obciążenia. Auto oceniam lepiej niż wersję poprzednią r.2004. Wyższy komfort jazdy, zawiszenie lepiej tłumi , auto lepiej trzyma śię drogi. Spalanie nieco wyższe o około 0,5 litra. Poprzednia wersja r.2004 ciągłe problemy z zapalającą sie lampką świe żarowych. A po 130tys. padły wtryski.
Mam silnik o mocy 86KM. Pracuje doskonale jak na razie 82tys. Nie ma usterek(zapalająca się lampka świecy żarowej) jak w poprzedniej wersji. Wcześniej miałem Kangoo 2004 w wersji 70KM i nie czuje się różnicy w mocy, jednak nowe kangoo jest cięższe o 250kg.
Pracuje poprawnie. Operowanie dźwignią wrzucanie biegów jest toporne, twarde i chrupiące, poprzednia wersja r.2004 lepsza.
OK.
Ogrzewanie do bani przy dużych mrozach.Nie na nasze mrozy -20stopni.
Mam wersję bagażową z siatką rozdzielającą przestrzeń bagażową od kierowcy. Duży szum z części bagażowej- wyciszyłem matami filcowo-bitumiczymi.
Komputer zaniża spalanie o 0,2 litra na 100km. Przeciętne rzeczywiste wychodzi 5,7-6,2 litra. Miasto to 6-6,5 litra, klimatyzacja właczona to dodatkowo +0,5 litra.Trasa 4,5 do 5,5 litra.
Przepalenie się bezp. od oświtlenia tablicy rejestr.( wymiana - 1 godz.)Trzeba wymienić żarowki za wczasu na ledowe.
Na razie brak(82 tys.)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 85KM 63kW [l/100km]