Lista ocen Renault Koleos I (57) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KKK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Na wielki plus normalne ceny części, tak oryginałów jak i dobrych zamienników. Mało awaryjny automat (hydrokinetyk Jatco, nie CVT jak błędnie jest podane dla tej wersji na stronie). Rozrząd na łańcuchu, teoretyczne (odpukać) mało awaryjny silnik 2.0 dci. Konieczne wymiany oleju co 10 tys. - ok 7 litrów. W moim przypadku na razie nic poza zużytymi częściami zawieszenia (łączniki, gumy, sworznie), płynami i kompletem tarcze-klocki. Co...
~Adamus
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Plus to bezawaryjność , podczas 70k przebiegu wymieniłem coś w zawieszeniu a tak to tylko serwis olejowy , klocki itp Minus to duże spalanie nie oferujące żadnych emocji. Mam automat z napedem 4x4 , normalna jazda , nie dziadkowanie ani gaz do deski. Jazda tylko miasto 11,5-12,0 L Miasto + obwodnice 10L Trasa do 90 - 7,0L Trasa 110 - 8,0L Trasa 130 -10L Każdy kolejne 10k/h +1L Trasa na autostradzie z tempomatem 160 km/h 14-15L i...
~Marcin
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Spodziewałem się że tak ciężkie auto z napędem na 4 koła będzie palić więcej - średnio 7.5 l/100km. W trasie po naszych polskich drogach lekko osiągałem 6.5 l/100km - podczas jazdy z dozwoloną prędkośćią na autostradzie spalanie wynosi 8 - 8.5 l/100km. Koszt pierwszego przeglądu 1070 zl (połowa tej ceny to olej - 8 litrów).
~KRZYSIEK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
BARDZO MIŁE ZASKOCZENIE.MIMO DUŻEJ WAGI AUTKO BARDZO MAŁO PALI (MA TU RÓWNIEŻ WPŁYW FAKT IŻ WRAZ Z ŻONĄ JEZDZIMY EKONOMICZNIE I AUTKO MA NAPĘD NA 1-DNĄ OŚ).SPALANIE DOPIERO WIDAĆ NA AUTOSTRADZIE,ALE I TU MIESZCZĘ SIĘ 8litrach. SERWIS NA RAZIE MNIE OSZCZĘDZA CENA ZA WYMIANĘ OLEJU,FILTRÓW NA 20-TYŚ KM TO OKOŁO 550ZŁ.
~All
SUV Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW
Jak każdy inny samochód tej klasy. Silnik diesla jest oszczędny, ale ma sporą pojemność oleju silnikowego, bo ok. 7.1 litrów. Dobry olej 5W30 musi kosztować, ale tutaj nie można oszczędzać. Zużycie paliwa przyzwoite z uwagi na to że jest to ciężki samochód. Na trasie Koleos spełnia swoje zadanie doskonale.
~Piotr
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Tu jest świetnie. Moja pierwsza podróż tym autem - jeszcze jesienią w trasie z prędkościami do 120 km/h - możecie wierzyć albo nie dała wynik 5,6 l/100 km. Nawet przy większych prędkościach auto oscyluje około 6,5 l/100 km. Przy bardzo silnych mrozach, jazda w trasie to spalanie rzędu 7,8 l/100 km.
~Mark
SUV 2.0 dCi 173KM 127kW
Trudno mi jeszcze precyzyjnie określić. Wydaje mi się, że spalanie ma na poziomie mojej Laguny. Oczywiście w terenie, czy w górach i mieście więcej. Jednakże coś musi spalać przy silniku 175 KM! ;-) Poza tym auto samo w sobie ma ponad 1,5 tony masy, więc.... ;-)
~Stan
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Niski koszt utrzymania względem innych pojazdów marek tzw. premium, gdzie płacimy podatek od logo na masce, a nie od jakości. Olej co 15 tys. km. ale 7 L 5W30 i dobre paliwo. Opony jak każde inne. Filtr co jakiś czas w cenie bardzo przystępnej.
~Woodpecker
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Ekonomika i serwis Renault to odległe bieguny. Ceny części i napraw, mogą zwalić z nóg nawet Chucka Norrisa. Co do spalania, najekonomiczniejsza prędkość podróżna to 110 km/h. Po mieście potrafi zeżreć prawie 11 l, ale to wina automatu.
~sławek
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Średni zużywa mi 7,5 l/100 km przy jeździe 30% miasto/70% trasa. Koszty przeglądów w serwisie średnio 1200 zł. Na gwarancji oczywiście nie ma wyjścia, po gwarancji można zmienić model. Można zaoszczędzić ok. 40-50%