Lista ocen Renault Koleos I (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KKK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Automat Jatco JF613e. Jeździłem i znacznie lepszymi i znacznie gorszymi, ten jest w porządku. Biegi zmienia płynnie, dopasowuje się do kierowcy i ładnie hamuje silnikiem jeśli chcemy. Tryb ręczny przydaje się szczególnie w górach (brak 1,2 na wybieraku). Wg wszelkich opisów z automatem samochód traci trochę na dynamice i spalaniu, ale nie jest tak źle jak w niektórych testach pisali (nie wszyscy potrafią jeździć automatem...). Ogólnie polecam.
~Adamus
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Jedyny jej plus to że jest automatem i to że jest bezawaryjna. Nie uznaje manualnych skrzyń poza samochodami sportowymi. Automat strasznie przeciąga biegi co skutkuje wyciem silnika a uwierzcie nie jest to miły dla ucha dzwięk. Pedał gazu jest głęboki , trzeba sięgnąć samego dna aby automat zmienił bieg na niższy , jak chcemy szybko wyprzedzić skrzynia działa z opóźnieniem . Idzie się tego nauczyć ale szczerze mówiąc skrzynia istnie z lat...
~All
SUV Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW
Skrzynia biegów dość charakterystyczna. Bardzo krótki bieg I i II. Bieg I proponuję wykorzystać tylko do ruszania. Od III biegu można śmiało poruszać się w miejskim cyklu. Na Biegu V i VI zapuszczamy się na autostradowy trakt i to jest to. Przyjemnie, elastycznie, cicho…, czyli jest dobrze. Spokój. Biegi nie haczą.
~Woodpecker
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Automat świetnie pracuje, nie szarpie. Zdecydowanie odradzam opinię serwisu o braku konieczności wymiany oleju w skrzyni i dyferencjałach. Wymieniać i jeszcze raz wymieniać. Zużycie oleju daje się odczuć w pracy skrzyni. Robi się głośno i nierówno.
~KRZYSIEK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
PLANOWAŁEM KUPIĆ AUTOMATA, LECZ PO PRÓBNEJ JEŻDZIE AUTKIEM Z MANUALNĄ SKRZYNIĄ BYŁEM TAK MIŁO ZASKOCZONY ŁATWOŚCIĄ Z JAKĄ WSKAKUJĄ BIEGI IŻ ZMIENIŁEM ZDANIE I BYŁEM PRZEKONANY DO 6-CIO BIEGOWEGO MANUALU (WYDŁUŻYŁ BYM TYLKO LEKKO 1 BIEG)
~Mark
SUV 2.0 dCi 173KM 127kW
Dobrze, chociaż trzeba trochę się przyzwyczaić. Odnoszę wrażenie, że w Lagunie działa precyzyjniej, ale to może kwestia subiektywna - zbyt krótko jeszcze nim podróżuję. ;-)
~Stan
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Bez zastrzeżeń, ale faktycznie jedynka i dwójka bardzo krótka - bo to diesel. Nie wymaga zatem wciskania pedału gazu przy zmianie tych biegów.
~Ryszard
SUV 2.5 16v 170KM 125kW
Mój pierwszy samochód z 6-biegową skrzynią biegów . Musze się przyzwyczaić . Troche wysoko bierze pedał sprzegła ale to chyba kwestia gustu i przyzwyczajenia
~Piotr
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Tu mogłoby być trochę lepiej. Skrzynia co prawda nie haczy, ale nie jest zbyt precyzyjna. Przy częstym używaniu auta w trasie nie przeszkadza to jednak.
~NORBERT W
SUV 2.0 dCi 173KM 127kW
6- CIO BIEGOWA MANUALNA TRZECI BIEG TROSZECZKĘ ZA KRÓTKI DO WYPRZEDZANIA LEPIEJ IDZIE NA CZWÓRCE. 6 BIEG WCHODZI TROSZECZKĘ CIĘŻKO TRZEBA SIĘ GO NAUCZYĆ