Lista ocen Renault Koleos I (63) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MRÓWKA
SUV 2.0 dCi 173KM 127kW
UWAGA NA FILTR KABINOWY. Bardzo szybko się zatyka i to jest przyczyna słabego ogrzewania i wentylacji oraz głośnej pracy dmuchawy. Ale to mały problem uwaga teraz... Samochód to bliźniak QM5 i efekt współpracy z nissanem, inżynierowie chyba z Japonii bo zapomnieli o jednym małym szczególe gdyby kierownica znajdowała się po prawej stronie to wymiana filtra zajmuje 10min. Natomiast usytuowanie kierownicy wraz z pedałami po lewej stronie...
~KKK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
I ogrzewanie i chłodzenie wymaga trochę czasu, ze względu na rozmiary kabiny. Plus za regulowany (także przez pasażerów) nawiew na tył. Głośna praca kompresora/dmuchawy (ale raczej z zzewnątrze, środek dobrze wyciszony). Proponuję zwrócić uwagę na czujnik nasłonecznienia który jest w prawym rogu kokpitu - czy czasem nie zasłania go nalepka jak to było u mnie.
~KRZYSIEK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
KLIMA DZIAŁA DOSKONALE. CO DO OGRZEWANIA TO MAM MIESZANE UCZUCIA.TO DUŻE AUTKO WIĘC POTRZEBUJE WIĘCEJ CZASU DO NAGRZANIA NIŻ NP.PEUGEOT 106.MOIM ZDANIEM KIEROWCA I PASAŻER Z PRZODU NIE BĘDĄ NARZEKAĆ TYM BARDZIEJ ,ŻE DOSKONALE DZIAŁAJĄ PODGRZEWANE SIEDZENIA. NA TYLNEJ KANAPIE NIE MA TAK DOBRZE,A Z TYLNYCH WENTYLATORÓW NIE LECI JUŻ TAK CIEPŁE POWIETRZE JAK Z PRZODU.
~Mark
SUV 2.0 dCi 173KM 127kW
Klima działa zupełnie inaczej niż w Lagunie, Scenicu czy Megane. Dodatkowe nawiewy na tył - rewelka. Klima działa jakby płynniej (nie wiem jak to opisać), nie ma natychmastowego zamrażania jak w lagunie ;-) Ogrzewanie lusterek, szybkie odraszanie-odparowywanie szyb to bajer (znany i sprawdzony w poprzednich modelach jakie mam). Rewelka za to dla mnie podgrzewane fotele. ;-)
~Stan
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Nie stwierdziłem jakiś odchyleń względem innych samochodów tej klasy. Klimatyzacja chłodzi i osusza. Podgrzewane fotele robią swoją robotę, zwłaszcza że ma skórzaną tapicerkę. W zimie byłoby nie przyjemnie. A tu włączam i po chwili ciepło rozchodzi się po najbardziej intymnych częściach ciała... oraz plecach.
~maciocha@interia.pl
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
W zimie nie dogrzewa zbyt szybko (myślałem, że opinie o autach z wcześniejszych roczników się nie potwierdzą, ale jednak to rzecz do poprawienia). Sytuację ratują podgrzewane siedzenia, które z kolei grzeją trochę zbyt mocno i nie wyłączają się po osiągnięciu pewnej temperatury, jak w espace.
~All
SUV Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW
Bez zastrzeżeń. Jest oddzielny szeroki nawiew na tylną część przestrzeni pasażerskiej. Fotele podgrzewane dwustopniowo umilą w chłodne dni pierwszy kontakt z siedziskiem, docenią to zwłaszcza osobnicy płci pięknej. Super efekt.
~Robert
SUV Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW
Klima bardzo wydajna przy szklanym panoramicznym dachu i czarnym kolorem karoserii , lecz czas nagrzewania w chłodne dni jest za długi około 5 min do optymalnej temp. przy minusowych temperaturach , może zmiana termostatu coś pomoże.
~MaxG
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Przy dużych mrozach parują tylne boczne szyby, jeżeli wentylacja jest włączona na mniej niż średnie obroty, a wentylacja na tył działa na minimum. Przy większych ustawieniach (jest trochę głośniej - słychać szum) jest OK.
~Woodpecker
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
W porównaniu z Laguną II ph 1, automatyczne programy wentylacji to tragedia. Załączenie odraszania przedniej szyby zostawia nas z szumiącym wentylatorem, który niestety sam się nie przełączny na niższy bieg.