Lista ocen Renault Koleos I (54) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~All
SUV Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW
Koleos jest dobrze wyciszony. Elementy karoserii solidnie spasowane. Nie słychać szumu powietrza przy wyższych prędkościach. silnik diesla nie budzi zastrzeżeń pod względem akustyki. Audio "bose" może być wykorzystywane zatem zgodnie z przeznaczeniem - do wyciszania odgłosów pojazdu tylko delektowania się muzyką. Audio bardzo dobre, ale połączone z nawigacją… System nagłośnienia „bose” daje super efekt. Szkoda, że subwoofer jest w kole...
~Adamus
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Bardzo słaba strona tego auta. Mam auto bezwypadkowe, w pełni sprawne. Zawieszenie słyszalne przy każdej prędkości . Hałasy docierajace podczas resorowania dziur. Silnik wyje przy przyspieszaniu i słychac go bardzo. Na trasie powyżej 110 zaczynaja sie szumy powietrza. Powyżej 130 jest głośno i trzeba podnosić głos. Czytałem inne opinie i stwierdzam że osoby które wypowiadały się tutaj pozytywnie chyba nie jeździły cichymi autami
~KRZYSIEK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
PRZY TAK DUŻYM PRZEŚWICIE AUTA I NIEMAŁEJ WIELKOŚCI BYŁEM PRZEKONANY,ŻE PRZY WIĘKSZYCH PRĘDKOŚCIACH DOPADNĄ MNIE ŚWISTY,STUKI-PUKI ITP. I CO I NIC SZOK. CAŁY CZAS CZEKAŁEM AŻ WLECE WRESZCIE NA AUTOSTRADKE I ZROBIE MAŁY TEST. I UDAŁO SIĘ, JECHAŁEM 110 NIC,130 SPOKÓJ,150 I SWOBODNIE MOŻNA SOBIE ROZMAWIAĆ NAWET PRZY 180 NIE MUSIELIŚMY SIĘ PRZEKRZYKIWAĆ.WYCISZENIE SUPERRRRRRRR
~Stan
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
W normie. Samochód ma relingi dachowe montowane seryjnie. Przy prędkościach autostradowych tj. pow. 125 km/h i przy bocznych podmuchach wiatru słychać nieco zwiększony szum. Ale bez przesady... Uwaga: pojazd ma nagłośnienie Bose, które pięknie brzmi. Myślę o przeniesieniu subwoofera nad koło dojazdowe wówczas prawdziwa jego moc będzie z nami. ;-))
~Mark
SUV 2.0 dCi 173KM 127kW
Po uruchomieniu silnika słychać... ciszę! ;-) Rewelacja. Podobnie miałem w Megane II. W lagunie i scenicu zdecydowanie głośniej (zwłaszcza w lagunie). Przy większych szybkościach słychać tylko szum powietrza, opon, poprzeczek dachowych i bagażnika dachowego. Rekompensuje to doskonały system nagłośnienia Bose.
~KKK
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Mocna strona, jak w klasie wyżej. Tylko dobrać ciche opony i głośniej się robi dopiero od wiatru przy już konkretnych prędkościach. Diesla oczywiście słychać ale niewprawne ucho może nie zauważyć że to diesel. Dla porównania - IMO Cx-5 przy 130 jest głośniejsza niż Koleos przy 160.
~Woodpecker
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Mogło by być lepiej, w środku słychać szum opon, klekot silnika i pracę zawieszenia. Wygłuszenia testował gość chory na niedowład słuchu. Dobrze że audio jest odpowiednio głośne, bo można coś z tą kakofonią zrobić.
~Artur
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Z tym wyciszeniem to kolejne nieporozumienie. Wcześniej wspomniałem o pracy silnika ... Jadąc powyżej 90 km\\h dostaje się szoku. Przy ruszniu głosny i te drgania.
~Rafał
SUV 2.0 dCi 173KM 127kW
Dam 5 bo nie ma 4.5 * . Do jakichś 130 jest naprawdę cicho i przyjemnie powyżej w związku z bryłą pojazdu słychać nieco szum powietrza. Ale nie ma dramatu.
~Marcin
SUV 2.0 dCi 150KM 110kW
Wydaje mi się że nie ma się do czego przyczepić - jak na diesla bardzo cicho w środku. Wspaniałe audio powoduje że słucham muzyki a nie silnika.