Ocena kierowcy - Renault Koleos I SUV Facelifting 2013

Pio, 1 miesiąc temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Renault Koleos I SUV Facelifting 2013 2.0 dCi 150KM 110kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
fajny, niedrogi samochód, ma swoje wady, ale zalet zdecydowanie więcej. Za tą cenę super.
padły 2 wtryski i jest nieco głośny (szczególnie w okolicach 120km/h - być może wina opon lub inne) stąd 4 gwiazdki, ale przyspieszenie ok. Ja zrobiłem chip-tuning i daje frajdę z jazdy. Przy 150-160 spalanie ok. 9l/100km
ręczna - czasem trudno wrzucić I bieg, poza tym ok, dlatego 4 gwiazdki
najlepsza jak dla mnie strona samochodu, całkiem stabilny, nie jest wcale za miękki wbrew opiniom o francuskich samochodach, jak na tak wysoki samochód dobrze się trzyma w zakrętach, dla mnie wygodny. Miałem chwilę zwątpienia gdy przy skręcaniu coś było słychać w tylnej belce (drogie naprawy 4x4) - ale okazało się że było mało oleju w napędzie i po uzupełnieniu od 2 lat spokój
lakier dobry i trwały (porównanie z japończykami), nie rdzewieje
siedzi się wysoko jeśli chcesz, samochód ze sporym prześwitem i dobrym kątem natarcia, duży plus - duże świetne lusterka, wszystko widać, prawie brak martwego pola
generalnie ok, nic szczególnie mi nie przeszkadza, schowki, miejsce na kubki są
może troszkę dłużej się nagrzewa ale poza tym ok.
Dużo miejsca dla kierowcy i osób z tyłu (porównanie do mercedesa GLC - pomimo że merc dłuższy to wrażenie ciasnoty większe) Jedna uwaga - wajcha od składania siedzeń z tyłu niepotrzebnie zwęża wejście do bagażnika o 4-5cm, poza tym nie wiem po co zrobili lekko pochyloną burtę z tyłu - też zabiera ze 2-3cm z bagażnika.
nad tym mogli trochę popracować :)
generalnie jest dobrze, spalanie od 7-7,5l w mieście (jeśli wyłączymy napęd na 4 koła) do 8,5. Po autostradzie przy 150-160km/h ok. 9l
za taką cenę chyba nic sensowniejszego nie ma
z drobnych awarii to tylko poluzował się fotel kierowcy i trzeszczało...
te wtryski... i sprężarka klimatyzacji padła

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

7,8