Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Renault Koleos w pigułce

Renault Koleos w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Renault Koleos I

Lata produkcji 2008 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Model należący do klasy średniej SUV-ów (segment I) produkowany od 2008 roku. Pierwszy samochód Renault w tym segmencie, nie licząc uterenowionych wersji modeli Scenic (RX4) i Kangoo. Prace nad stworzeniem debiutanckiego SUV-a toczyły się w Renault już pod koniec ubiegłego stulecia. Pierwsza generacja Koleosa była kompaktowym SUV-em, wraz z drugą, zaprezentowaną w 2017 roku, model przesunął się do SUV-ów klasy średniej, zaś miejsce SUV-a kompaktowego w ofercie Renault przejął model Kadjar. W Korei Płd., gdzie Koleos jest produkowany, sprzedaje się go jako Renault Samsung QM5 i QM6.

 

Kuracji upiększającej Renault ciąg dalszy. Poprzedni Koleos już w momencie debiutu wyglądał dość archaicznie, więc metamorfoza jest imponująca. Dziś ten samochód to piękna, niezwykle harmonijnie skomponowana całość.

~Powagosław

W historii Renualt są takie daty, które w monografii marki powinny zostać wyszczególnione wielkimi, ozdobnymi cyframi. Założenie firmy, debiut Renault 5 i dzień, w którym ktoś na spotkaniu zarządu powiedział: „Mon Dieu, jakie te nasze samochody są brzydkie”. Później poszło szybko. Dzięki tej refleksji powstał Koleos.

~Luzacjusz

Dane techniczne Renault Koleos I

Moc silników 130–175 KM
Pojemność silników 1,6–2,5 l
Prędkość maksymalna 173–195 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,0–12,3 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Renault Koleos I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 221
Koszt ogólny 34,02 PLN
LPG25 PLN
ON33.68 PLN
PB214 PLN
Wydatki serwisowe 10,90 PLN Pozostałe wydatki 26,78 PLN

Publikacje o Renault Koleos

Newsy o Renault Koleos