Ocena kierowcy - Renault Koleos I SUV Facelifting

Grzesiek, 9 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2011
Renault Koleos I SUV Facelifting 2.0 dCi 175KM 129kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Sprawny, niezbyt drogi w zakupie i użytkowaniu samochód. Dobry poza ulicami - kilkakrotnie jeździłem w zimie w góry - koledzy zakopani, a ja jadę dalej (bez łańcuchów). Z minusów: mały badażnik i brak "bajerów" oraz brak języka polskiego w menu komputera.
Było dobrze, ale zmapowałem silniczek i obecnie 200 PS - Nooooo i jest dobra jazda, a spalanie o 0,5 litra w dół. Polecam każdemu właścicielowi "kolesia".
To zawsze był słaby punkt Renault. Od biedy ujdzie.
Jeżdże "francuzami" od 15 lat i lubię miękkie zawieszenie. Fakt na zakrętach trochę przechyla się buda, ale można się do tego przyzwyczaić i jeździć (i to nawet szybko!).
Brak pomocników - martwe pole itp.
Bez wielkich wzlotów, ale i bez upadków. Można czuć się dobrze w tym samochodzie.
Brakuje mi ogrzewania przedniej szyby, ale z braku laku może być nawiew max.
W normie.
Bez uwag.
Pierwszym kolesiem przejechałem 120 tys. km w trzy lata i NIC. Drugim mam najechane 78 tys. w 2,5 roku i coś jest - zgrzyty w tylnym moście przy dołączeniu tylnego napędu. Za kilka dni serwis. Poza tym wszystko OK. Kumpel ma ASO i sprawdził wszystko - 85% wydolności amortyzatorów! Ten kto wie o czym to świadczy zrozumie ilość wykrzykników. A ja nawet nie zwalniam na leżących policjantach, gaz i jechane dalej. Żadnych luzów, żadnych usterek (poza tą opisaną powyźej).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

7,3