Lista ocen Renault Koleos II SUV Facelifting (7) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~EZOGHUL
SUV Facelifting 2.0 Blue dCi 184KM 135kW
Skrzynia biegów - słynna i czasami wyjąca CVT. Dzięki niej samochód trzymany na niskich obrotach przy j jeździe ze stałą prędkością pali bardzo mało - niestety ruszanie na niej to porażka. Renault tak wykastrowało start, że szkoda strzępić sobie język. Na trasie jest ok ale start - to zastanawianie się "czy kierowca na pewno chce ruszyć?" Wirtualne biegi wg. mojej opinii to słabe rozwiązanie - wole rozwiązanie Toyoty gdzie CVT ich nie ma.
~Przemek
SUV Facelifting 2.0 Blue dCi 184KM 135kW
skrzynia CVT dość wolno reaguje na wciśnięcie pedału przyspieszenia ale moim zdaniem i tak jest lepiej niż CVT toyoty czy Subaru, Może to zasługa połączenia jej z dieslem który ma wysoki moment obrotowy i lepiej to pracuje niż w przypadku silników benzynowych.
~Janusz
SUV Facelifting 2.0 Blue dCi 190KM 140kW
to jest chyba największy mankamet tego auta. Myślę że nikt kto miał pomysł na skrzynię bezstopniową w tym aucie, nigdy nim później nie jeździł.. To jest to co w 100 % zniechęca do jazdy tym autem. Wyje, turla się i jak już się rozbuja to jakoś jedzie. NIE POLECAM !
~yarecky
SUV Facelifting 1.7 Blue dCi 150KM 110kW
Użytkowo ok. Wirtualne biegi maskują charakterystykę CVT. Silnik wykorzystuje zakres obrotów 1500-2000 przez większość czasu. Podczas rozgrzewania silnika przy ruszaniu przez pewien czas trzyma go w wyższym zakresie (ok. 2000rpm)
~mstech
SUV Facelifting 2.0 Blue dCi 190KM 140kW
Skrzynia biegów pomimo, że ma wirtualne biegi nie zachwyca swoją pracą. Wyczuwalne jest wycie silnika i przyspieszenie auto nie jest zachwycające szczególnie przy niskich prędkościach.
~Patryk Moskal
SUV Facelifting 2.0 Blue dCi 190KM 140kW
Ma swoje zalety napewno płynność i nie wyje jak w Toyotach. Wadą jest że czasem można ją usłyszeć wycie.
~mienszykow
SUV Facelifting 2.0 Blue dCi 190KM 140kW
w sumie nie mam żadnych zastrzeżeń, wirtualne biegi są ok, nie uważam, że skrzynia wyje.
Renault Koleos II SUV Facelifting