Ocena kierowcy - Renault Koleos II SUV

Silnik 2.0 dCi 177KM 130kW
Rok produkcji 2017
Renault Koleos II SUV 2.0 dCi 177KM 130kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Oświetlenie
Inne : Strzelanie siedzenia kierowcy, roleta i rygiel bagażnika.
Auto było najtańszym 4x4 w segmencie. Dodatkowo pakiet winter i city zrobiły swoje i się skusilem, zwłaszcza że jeździłem laguna III w tym silniku i po 230tys wymieniłem tylko egr. Poza tym wtedy miałem ASO w mieście. Auto było dostępne od ręki i spełniało rodzinne wymagania. Pierwsze problemy z ryglem bagażnika pojawiły się po kilkuset km, potem doszło strzelanie siedzenia kierowcy i likwidacja ASO w mieście. Generalnie niedługo kończy się gwarancja i obawiam się poważnych usterek. Raczej sprzedam.
Za bezawaryjność, za spalanie jedna gwiazdka mniej.
Słabo i męczące, podczas ruszania 2 s na na myślenie co może kosztować stłuczkę.
Trochę buja ale to SUV
Wszystko ok.
Kamera z tyłu ratuje życie, szkoda że nie ma automatycznego hamulca zapobiegającego kolizjom parkingowym jak np jest w camry.
Bez zbędnych zaslepek rodem z VW
Wszystko ok
Mały minus za belkę obok kolana nie wiem po co. Dzisiaj większość aut to ma. Siedzisko kierowcy mogłoby być dłuższe.
Laguna III z tym samym silnikiem była cichsza. Słychać jęki CVT. Zawieszenie dość głośne. Generalnie drugie auto z tym silnikiem i mam wrażenie wycia na obrotach w których laguna była bezglosna.
Leję paliwo ale jeszcze jest na gwarancji. Z drugiej strony auto robi tylko 15tys rocznie bez eksploatacji aglomeracjach co jest najbardziej uciążliwe.
Nie oszukujmy się, 126tys w promocji za 4x4 to wyszło najtaniej w segmencie.
Strzelanie siedzenia kierowcy, czekam na drugą po roku wymianę. Tragiczna roleta bagażnika, lepiej ją wyjąć. Jeszcze gorszy rygiel klapy bagażnika. Po kilku wizytach bezowocnych w ASO, polecili mi go okleic taśmą izolacyjna i co pół roku wymieniać okleinę. Co najlepsze to działa ale gdybym chciał skode favorit to bym ją kupił za 500zl.
Brak ale mały przebieg auta, tylko 37tys

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 177KM 130kW [l/100km]