Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Laguna I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : auto ma 11 lat a nie ma nawet najmniejszego sladu zbliżającej się rdzy...
ogólnie mogę polecić każdem, może dlatego że kupiłem d kolegi i że było serwisowane przez ASO. Opinie o tym aucie generalnie są średnie, ale ja trafiłem znakomicie.
auto z miejsca przyspiesza dość wolno, na trasie znacznie lepiej, jednak wyprzedzanie bez redukcji to często b. powazny problem
dość długie przełożenia, przy niedokłądnym \"wysprzęgleniu\" problem z właczneniem biegu, skrzynia biegów nie pracuje łatwo, ale da się wytrzymać
auto b. wygodne, może ciut za miękkie na polskie drogi, ale na normalnej jezdni jedzie sie niezwykle komfortowo.
akurat ten element bez zarzutu, duże boczne szyby, znakomita widoczność do tyłu - idealnie.
auto ogólnie udane, stosunek cena- jakośc na plus. Spalanie w granicach rozsądku. Mój egzemplarz wymaga akurat jedynie napraw wynikających z eksploatacji, nigdy mnie nie zawiódł.
podgrzewanie obu szyb działa super, klima w najgorętsze dni odpala jak torpeda, w środku zawsze chłodek...
laguna to chyba lider jeśli chodzi o ilośc miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jeżdziłem wieloma autami, ale w tym wygoda to ogromna zaleta.
silnik juz przy 120 km/h b głośny, być może jest to wynik wymienionego na dość tani tłumika, ale większość użytkowników narzeka akurat na ten element
jeżdżę wyłacznie na gazie: trasa bez klimy ok 7,0 litra , z klima ok 8,0 . Miasto bez klimy - ok. 9l, z klima - ok, 10.Więc koszty uważam za rozsądne - no ale niestety pojemnośc sprawia że czasem brakuje paru koni.
od 5 lat - odpukać- nie było ani jednej poważnej usterki. Naprawy wyłacznie eksploatacyjne: klocki, zawieszenie, tłumik ( rdza!)itp.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

7,8