Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

activlabbbb, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1999
Renault Laguna I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : stosunek jakości do ceny.
Wcześniej jeździłem Oplem - przesiadka do niemłodego już auta - zaskoczenie, POZYTYWNE. Wykonanie: niech ktoś mi powie, że auta francuskie są źle wykonane. W którym miejscu? Wszystkie materiały są bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku niż u niemieckiej konkurencji. Proszę wsiąść do takiej Laguny po lifcie z 99 roki i do Vectry z 99. niebo a ziemia. Wykonanie to jedno, jeszcze jest przyjemność obcowania z wnętrzem samochodu. Wszystkie plastiki mają przyjemny odcień. Również siedzenia. Świetnie wyprofilowane i sprężyste. Polecam wersje po lifcie, są bardziej dopracowane. Przed zakupem trzeba auto sprawdzić, te samochody mają swoje lata i trzeba pamiętać, że zepsuć może się wiele rzeczy, jeśli kupi się złoma. Co mi się zepsuło: czujnik położenia wału (80zł), napinacz paska alternatora (300zł), + parę rzeczy w zawieszeniu, ale to wina naszych dróg, a nie auta (proszę zapytać się fanów marki VW lub Audi ile kosztuje ich naprawa zawieszenia aluminiowego, w tysiącach! - tylko głośno się tego nie mówi) Ceny części są tanie, warto kupować zamienniki SASIC - super jakość. Generalnie auto jest jak najbardziej do polecenia. Jeżdżę na LPG i spalanie gazu jest symboliczne. Z minusów: średnia skrzynia oraz średnie wyciszenie. Proszę jednak pamiętać, że auto zostało zaprojektowane w 1994r. więc jak na te czasy jest OK! No i ta linia, mimo, że auto jest stare może się dalej podobać! Następne moje auto też będzie francuz! Nigdy więcej twardego niemca
Silnik nie jest za mocny, ale do spokojnego poruszania się wystarcza. Bardzo niskie spalanie zarówno PB jak i LPG
Skrzynia jest przeciętna. Lewarek zmiany biegów się kiwa jak to w renówkach. Precyzja do przyjęcia
Jeśli ktoś lubi komfortowe zawieszenie to polecam. Na zakrętach również nie ma źle
Widoczność w porządku
Wszystko na swoim miejscu
Jak najbardziej na plus
Bardzo dużo miejsca na szerokośc, duży bagażnik
Wyciszenie mogło by być lepsze niestety
Auto tanie w utrzymaniu
Auto tanie w utrzymaniu, jakość bardzo przystępna. Warto polecić
Trochę zawiódł osprzęt: napinacz paska alternatora, czujnik położenia wału. Teraz do wymiany hamulce oraz końcówka drążka.
brak poważnych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]