Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Laguna I Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. Czego innego spodziewałem się po tym samochodzie. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że dostalem go jako służbowy a po 3 latach użtkowania doszedłem do wniosku, że go dla siebie odkupię (jestem wielbicielem niemieckich marek)
Zawieszenie : Szybko się zużywa i tłucze.
Układ hamulcowy : Klocki się dość szybko ścierają (komplet na 25 tys km) ale to może przez mój styl jazdy
Polecam każdemu.
Silnik 1.8 jest trochę za słaby jak na to auto, ale na trasie radzi sobie całkiem nieźle. Kultura pracy mogłaby byc trochę lepsza, ale ogolnie jak na samochod, który użytkuję już 9 lat nie mam mu nic wielkiego do zarzucenia.
Skrzynia biegów ma długie przełożenia i w pierwszym momencie wydaje się być mało precyzyjna, ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów można się do niej przyzwyczaić. Porównując jej pracę z nowymi konkurentami w tej klasie (mam też Opla Insignię) muszę powiedzieć, że widać przepaść technologiczną.
Bardzo dobrze się sprawuje również w ciasnych zakrętach. Po przejechaniu 150 tys. km zauważyłem, że kierownica zaczęła ciężko chodzić, ale w ASO nie znaleźli przyczyny.
Przeszkadzają jedynie szerokie słupki boczne z przodu ograniczając widoczność w czasie manewrów.
Gdyby nie brak uchwytów na napoje nie miałbym co napisać. Nawet jak na Renault materiały wykończeniowe bardzo dobrej jakości.
Klimatyzacja elektroniczna jednostrefowa sprawuje się bardzo dobrze nawet po 9 latach użytkowania.
Duży, obszerny samochód dla ludzi ceniących sobie wygodę i wypady w większym gronie. Właśnie dlatego go kiedyś kupiłem.
Podczas wyższych prędkości (pow. 120km/h) czujesz, że jedziesz. Poza tym trochę zaczynają chałasować elementy wnętrza narażone na długie użytkowanie na Polskich drogach.
Niekończąca się opowieść. Ogólnie mówiąc ile wlejesz tyle spali. Mnie udaje się zejść do 7 litrów/100 km na trasie, ale w Warszawskich korkach i 12 może spalić. Ogólnie mówiąc średnie wyniki na tle konkurencji.
Obecnie samochód ten kosztuje grosze a pojeździć nim można jeszcze przez ładnych kilka lat. Trzeba tylko szukać zadbanych egzemplarzy z udokumentowanym przebiegiem.
Od 9 lat mogę na ten samochód liczyć. Wszystkie usterki, które wyszły w okresie gwarancyjnym usunąłem i potem pozostało tylko jeździć. Raz uszkodziłem wahacz w Łodzi i raz nie chciał zapalić, ale to jak na tak długi okres użytkowania bardzo dobry wynik.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]