Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

richard, 18 lat temu
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Hatchback 2.0 115KM 85kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Miałem kilkanaście aut w swoim życiu. Oceniam swoją "renówkę" na extra. Ładna linia, poważny wygląd, dużo komfortu i elegancji ( z tego słyną "francuzy"). Duża wygoda, robię trasy do 1200 km w dzień bez zmęczenia - klima, CD , dużo miejsca i poczucie bezpieczeństwa pozwala na zadowolenie z jazdy.
silnik zadziwia zrywnością, mimo że moje autko to wersja combi. Przyśpieszenie na 5 biegu powyżej predkości 140 nie sprawia zadnych trudności. Czuję się bardzo bezpiecznie przy wyprzedzaniu. Sam przejachałem tym autem 25000 km i mimo,że miałem juz kilka innych aut-jestem bardzo zadowolony.
Bez najmniejszych problemów- można jak to sie mówi zmieniać biegi jednym palcem.
Autko prowadzi się dobrze, miękko i świetnie układa się w zakrętach. Nierówności dróg słychać bardziej niż czuć.
Z racji wszechstronnej regulacji fotela-widoczność jest extra.
Wszystko w zasięgu ręki ( mam regulację głośności przy kierownicy) i wzroku. Trochę brak miejsca na montaż podstawki do telefonu.
System przewidział każdy kaprys.
Autko bardzo przestronne.Nie mam zastrzeżeń
Powyżej 140-150 zaczynamy słyszeć prędkość, chociaż jej nie czujemy. Ale generalnie i przy 190 można rozmawiać.
Mój sposób jazdy ( tzw. aktywny i agresywny - ja się zawsze śpieszę), nie pozwala na ekonomiczne zużycie ale przy kilku próbach stwierdziłem, że można jechać tanio ( jadę i obserwuję na komputerze zużycie).
Kupiłem autko używane (ok.95 000 km- 4 latka) za 34000 PLN. Bardzo zadbane i dobrze jeżdżone. Sam też dbam mocno-to się zawsze opłaca. Myślę, że warte jest tej ceny a może i więcej.
Szybko wypracowują się amortyzatory. Reszta bez zarzutu.
Amortyzatory-mało żywotne. Przód już wymieniałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

9,2