Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : CZ, siłowniki, cewki
Inne : ukł. wydechowy zamarzł :) i zaczopował się
Mam ją 3 lata a nadal podchodząc do niej zawsze się uśmiecham patrząc na jej kształt - zboczenie? Wiem że to kwestia gustu. W środku laguna jest komfortowa, bardzo przyjemne fotele, ładna deska rozdzielcza, sporo schowków - no inny świat w porównaniu do aut niemieckich, następny też będzie francuz. Auto bardzo ekonomiczne przy tych gabarytach. Serwis też na mnie dużo nie zarobił. Instalacja LPG spisuje się bezproblemowo. Aha - gdyby komuś w mroźny poranek auto nie odpaliło mimo że kręci, a po chwili będzie słychać syczenie to znaczy że zamarzła woda w kolanku przy tłumiku (co za patent!) - po rozgrzaniu auta w garażu i zrobieniu małej dziurki wyleciało 2 litry wody - teraz zimą mam spokój. Ogólnie polecam auto z tym silnikiem (znajomy ma z dieslem i jest strasznie głośny i \"rozdygotany\" więc raczej dla miłośników). Ma kilka drobnych wad - elektryka, duże przednie słupki zasłaniające widoczność, ale plusów jest znacznie więcej.
nie jest to demon prędkości, ale do spokojnej jazdy wystarcza, wyprzedzanie też mu nie straszne pod warunkiem, że nie jest załadowany pod dach, przez 3 lata jazdy musiałem wymienić tylko wszystkie 4 cewki
nie mam uwag krytycznych
przeszkadzają przednie słupki - są bardzo szerokie i nie raz zaliczyłbym już dzwona bo nie zauważyłem auta, które nadjeżdża z lewej strony na rondzie, jeden pieszy na pasach też miał już dużo szczęścia dzięki sprawnym hamulcom. Po prostu na \"zielonej strzałce w prawo\" trzeba mocno uważać, a przy dojeżdżaniu do ronda wychylić się do przodu i zerknąć zza słupka
wszystko pod ręką i intuicyjnie umieszczone, spore klawisze, bardzo fajny patent z klapką zamykającą radio (nie każdy przechodzień musi widzieć czy mam drogie radio czy tani szmelc pod nią) oraz klapka zamykająca rzadziej używane przyciski klimatyzacji; zegary czytelne; kontrolka kończącego się płynu do spryskiwaczy - w tej klasie auta pozytywne zaskoczenie; tylko dlaczego brak manualnego zamka prawych przednich drzwi? przy awarii CZ nie ma jak zamknąć auta
klimatronik + silne nadmuchy + szybkie nagrzewanie wnętrza + podgrzewana przednia szyba = zero problemów z widocznością czy komfortem termicznym, czy to zimą czy to latem. Nie wiem co to zaparowane szyby. Brakuje podgrzewanych siedzeń więc musiałem kupić sobie matę za całe 40zł :)
tu nikt nie narzeka, każdy dziwi się że tu tyle miejsca na nogi, siedzenia komfortowe. Mam wersję kombi bo szukałem taniego auta z ogromną przestrzenią bagażową a nie chciałem caddy, kangoo i tego typu wynalazków. Po złożeniu siedzeń mam niemal dostawczaka z płaską podłogą i prawie pionową tylną klapą
laguna w porównaniu do innych aut tej wielkości jest bardzo dobrze wyciszona, nie wiem o co chodzi tym, którzy są niezadowoleni, może mają diesle ;)
założyłem LPG Landi Renzo 10.000 km temu czym podwoiłem wartość auta :) ale była to słuszna decyzja - miasto (bez korków) robiąc po 15km dziennie - 9 litrów, miasto + trasa 8 litrów na 100km, olej elf excellium 120zł z wymianą, cewki które często padają po 80zł, wymieniałem po zakupie rozrząd, olej, filtry, tarcze hamulcowe przód i chyba halogen i za całość dałem <2000zł
denerwują drobiazgi, jeżdżąc \"niemcami\" tego nie miałem, a tu padły: siłowniki CZ drzwi tylnich, sterownik CZ żyje swoim życiem więc czasem trzeba zamykać i otwierać auto z klucza, przednich prawych drzwi z zewnątrz nie otworzę bo coś się ukruszyło,
odpukać nie stwierdziłem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]