Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Wieszak_2007, 11 lat temu
Silnik 1.9 dTi 99KM 73kW
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Miałem Clio 1,9 D. Paliło 6 - 7/ 100 ON. Nie wierzyłem, że 2 x większa Laguna z turbiną będzie paliła mniej. A pali sporo mniej i jest przy tym bardzo dynamiczna.
Wygodny, oszczędny, bezpieczny, duży. Polubiliśmy się bardzo.
Elastyczność dość dobra, kultura pracy pozostawia wiele do życzenia - głośny warkot znośny do 130 km/h, potem już po porostu wielki hałas. Silnik produkuje sporo mocy i jest bardzo oszczędny. MOC i SPALANIE - wielka zaleta. Minus - hałas. Często wstawienie rury zamiast katalizatora podnosi poziom hałasu. Ja mam wstawiony zastępnik katalizatora i jest troszkę ciszej.
Biegi wchodzą po popchnięciu drążka jednym palcem.
Bardzo dobre hamulce, czytelne zachowanie podczas gwałtownego omijania przeszkód, dobra praca zawieszenia. Jak już się nieco przesadzi to masa pojazdu objawia się nadsterownoścą (zima).
Na początku nie mogłem się przyzwyczaić, ale obecnie wjeżdżam wszędzie, gdzie tylko jest około centymetra luzu :D
Sterowanie radia z JOYSTICKA za kierownicą, rewelacyjne rozwiązanie dot. zdejmowania rolety bagażnika, dobrze składające się tylne kanapy, otwierana szyba tylnej klapy - wszystko to oraz wiele innych składa się na wielki PLUS tego egzemplarza.
CLIMATRONIC - REWELACJA!!!
Brak jakichkolwiek utrudnień. Wszystko zależy też od tego, czy ma się 70, czy 150 kg, ale przy średniej wadze 80 kg da się wszystkich 5 osób dość wygodnie zmieścić.
Jak już wspominałem - silnik daje naprawdę po uszach. Poza tym jest OK.
5,5 w cylku mieszanym, zasięg na jednym baku to ok. 1000 km bez specjalnego oszczędzania, ja byłem raz bliski przejechania 1200 km (chyba 1187) na jednym tankowaniu. Normalne koszty części eksploatacyjnych, rozrząd nie należy do tanich.
Myślę, że tak wyposażonego, tak mało palącego w miarę bezawaryjnego - za tę cenę nie da się znaleźć. Porównywanie duże są np. PASSAT B5, AUDI A4, ale te mają wielowahaczowe zawieszenie, którego remont wychodzi bardzo drogo. Równie duży jest, a nawet nieco większy jest Ford Mondeo, ale silniki i blacha są po prostu gorsze. Laguna II - szkoda mówić. POLECAM każdą Lagunę I.
Większość działa. Nie działa podświetlenie klimatronica, trzeba zrobić...
Niestety popsuł się ABS... Łączniki stabilizatora - pierwszy padł dość szybko, teraz mają już po 10 000 km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 99KM 73kW [l/100km]

5,7