Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

jacek64, 14 lat temu
Silnik 1.9 dTi 99KM 73kW
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zresztą to chyba normalne w renault.Blacha w miarę mocna,nie ma czegoś takiego jak ogniska korozji (chyba że ktoś wymienił jakiś element i nie zabezpieczył go antykorozyjnie)
Żona powiedziała że mam p.....ca na temat renówek i laguny ale gdy dałem jej do wyboru parę innych aut(mam zamiar sprzedać tę), to usłyszałem - w żadnym wypadku !!.Gdyby nowsze wersje miały to co ma w sobie ta obecna,byłbym szczęśliwy.Dla kogoś kto ceni sobie wygodę za rozsądne pieniądze to chyba coś odpowiedniego.
Pracuje cicho (jak na diesla).Wersja DTI mniej awaryjna od DCI ale to każdy model samochodu tak ma że w starszym nie ma się co zepsuć.Turbosprężarka ? To nie jest auto sportowe i należy pamiętać że po długiej trasie z mocniejszym \"kręceniem\" silnika należy dać mu odpocząć na wolnych obrotach a wszystko będzie ok.
Nie miałem problemu z przełączaniem no może chyba gdy to jest zima, wtedy problem mały jest z jedynki na dwójkę.Ale i na to jest sposób tylko nie należy tego robić siłowo.
Generalnie nie można się doczepić do niczego bo jakie auto na naszych drogach wytrzyma to wszystko? Chyba z napędem 4x4.Co wymieniałem dotychczas to sworzeń wahacza.Podstawa to słuchać, odwiedzać co jakiś czas stację diagnostyczną i zawczasu wymieniać.
Przy moim wzroście - 183cm nie mam problemu z przodem i bokami.Tył to niestety inna historia ale coś za coś.Przy kombi należy najlepiej cofać \"na lusterka\" albo mieć czujniki.
Wszystko na swoim miejscu i tam gdzie powinno być.Fotel kierowcy można tak ustawić że przy każdym wzroście dopasuje cię do auta.Dla mnie trochę źle umiejscowiony przedni schowek w podłokietniku i brak tylnego co ma już następna wersja.
Powiem tak - dobrze.Nie jest to jakaś rewelacja ale też nie ma problemów.Szyby nie parują a jak są zaparowane to w miarę szybko można sobie z tym poradzić.Radzę użyć (nawet zimą) klimatyzacji a jeśli to nie pomaga i jest dalej problem to szukajcie innej przyczyny.Klimatyzacja działa poprawnie, nie za mocno nie za słabo.Mam ręczną i nie rozpaczam.
Dla mnie rewelacja!Co prawda ja tylko nim kieruję i nie mogę się wypowiadać jak się siedzi z tyłu ale nawet bardzo długa trasa nie robi wrażenia na moim kręgosłupie :).Nie ma tego niestety już w następnej - nowszej wersji.Jeśli ktoś nie wierzy, niech się przejedzie a nie będzie chciał czegoś innego.
Żeby było ok musisz sobie powiedzieć ze nie jest to benzyniak tylko diesel.Przy 120 jest już troszkę przygłośnawo.Może to moje tylko wrażenie ponieważ nie sprawdzałem czy czasem silnik nie pracuje za głośno.Bynajmniej nie słychać czegoś takiego jak świst powietrza.
Do diesla trzeba się przyzwyczaić i umieć jeździć.Poprzednie moje auto to benzyniak 1,7 i jak na złość :-) im mocniej kręciłem obrotami tym mniej palił.A tu klops.Zanim załapałem odpowiednią technikę jazdy sporo wody w Wiśle upłynęło :).Teraz ? Co więcej trzeba? Kombi,5 osób,1500kg masy własnej, patrzę na kilometry i wskaźnik paliwa a tutaj 950 km i rezerwa się nie pali.
Należy sobie powiedzieć że jest to auto tanie w stosunku do wyposażenia jakie ma w standardzie.Jeżeli komuś nie przeszkadza to że jest to francuz to będzie zadowolony.
Coś zawsze się znajdzie ale to przecież i w mercedesie.Najważniejsze to uporać się z tym szybko żeby nie denerwowały.
Nie miałem poważnych.Te największe to wymiana chłodnicy klimy(wiedziałem że coś jest nie tak gdy ją kupowałem).Czyżbym tak dobrze trafił ?

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 99KM 73kW [l/100km]

5,7