Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Th_omas@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 dTi 99KM 73kW
Rok produkcji 1999
Renault Laguna I Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Chyba jednak karoseria - mam ciemne szybki co dodaje uroku, otwieraną szybe w klapie bagażnika co jest bardzo praktyczne a ogólna bryła samochodu który ma 12 lat jest jeszcze ładna.
Ogólnie za całokształt daje cztery - kusi mnie pięć ale co zrobie gdy kupię lepsze auto? a kupię....lagunę II po lifcie - obecna jedynka po lifcie mi nie dokucza więc czemu nie - jednak dałem pięć
Dam cztery - stary diesel na wtryskach, jak to w starych ropniakach zimny chodzi gorzej ciepły lepiej, spora \"turbo-dziura\" - do 2000 nic sie nie dzieje powyżej jest dobrze, na trasie jak na takie gabaryty auta jest wystarczający, chętnie przyspiesza
Troche trzęsie dźwignią, biegi wchodza dosyć płynnie (na zimno gorzej) - w moim zauważyłem drobny wyciek pod skrzynią - na razie zostawię to w spokoju
Auto ciężkie, prowadzi się dobrze - bardzo przyjemnie po prostej - przy dużych prędkościach czujesz auto doskonale a w szczególności jak jest w pełni załadowane. Koleiny nie są okropnością, nie muszę chyba wspominac żę dosyć podsterowny - zimą pomaga w tym ręczny - tylko uwaga bo długi, gdy sunie bokiem czuć jego \"wielkość\"
Widoczność nie najlepsza - przede wszystkim przednie słupki - szerokie skutecznie zasłaniają prawą i lewą stronę - do tyłu tez kiepsko - zaleta kombiaków i wieczny brak wyczucia odległości - przód choć długi do opanowania - praktycznie można \"na styk\"
Jeżdzę już renówami kilka lat - wszystko na swoim miejscu, w zasięgu ręki, do każdego auta trzeba przywyknąć - \"awaryjny\" w środkowym tunelu a nie na \"kokpicie\" - w zasadzie pod ręką
U mnie klimatronik - sprawuje się dobrze, mógłby szybciej grzać zimą, dałbym wtedy pięć, fajna opcja odparowywania przedniej szyby - dobra i skuteczna, latem w pięć osób na pokładzie w gorącej Chorwacji nie było problemu z temperaturą
Jest super - zarówno z przodu jak i z tyłu, moja niska żonka potrafi dopasować fotel kierowcy (co jest dużym sukcesem), podłokietnik, fotele przednie regulowane w 3 płaszczyznach (plus odcinek lędźwiowy), i ten bagażnik - po prostu ciężarówka
Tutaj jest przeciętnie - dieselek klekocze na mrozie i milknie wraz ze wzrostem prędkości - najlepiej tak 130 - 150 km/h - szybciej już słychac wiatr (przy 180 dosyć uciążliwe) - daję trzy bo jeździłem cichszymi dieslami
Ceny Reno? tanie - przykład - kpl rozrządu - ok 450 zł, końcówki drążków 20 zł sztuka!!!(pompa wody napędzana klinowym) - spalanie - różnie (trasa polska-chorwacja-polska ok 3000km, pięć osób na pokładzie i bagażnik po dach, góry, klima non stop spalanie średnie 4.8, miasto zimą na odcinkach do 10km - 8.5), ogólnie jest dobrze - ceny zamienników tanie i duży wybór
Praktycznie opisane jest to w kosztach eksploatacji - jakość wysoka (mimo kiepskiego wyczucia podczas parkowania i wyciszenia wnętrza) a ceny niskie.
Wynikające z normalnej ekspoatacji - tłumik, klocki, końcówki drążków, łączniki stabilizatora i chyba to wszystko co z ciągu roku i zrobionych 20000km
Daje pięć bo jeszcze mnie nie zawiódł - zeszłą zimę przejechałem bez kłopotów, trasa wakacyjna bez kłopotów - zobaczymy jak będzie palił w tym roku zimą - jak na razie jest bardzo dobrze

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 99KM 73kW [l/100km]

Renault Laguna I Kombi