Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

TomekR, 9 lat temu
Silnik 1.9 dTi 99KM 73kW
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Ja i moja żona jesteśmy bardzo zadowoleni z auta. Barrrdzo pojemne, wygodne, ekonomiczne. Miesięcznie robimy nim 1800-2300km i często auto jest załadowane, ale mimo wszystko nie przekracza 6,2l/100km i nie bierze oleju a zrobiliśmy nim już 30tys km.
Silnik pracuje bardzo dobrze zarówno latem jak i zimą mimo tego, że auto nie jest garażowane. Nawet przy mrozach -23* bardzo chętnie odpalał. Żadnych wycieków, nagłych spadków mocy, dymienia (klasycznie trzeba po prostu czasem przepalić). Szykuję się do wymiany turbiny ale przy takim wieku i przebiegu to nie powód do narzekania.
Biegi wchodzą bardzo intuicyjnie i pewnie lecz jak to w wielu Francuzach drążek zmiany skrzyni biegów ma tendencję do drgania w czasie jazdy i to może odrobinę irytować.
Auto mimo wieku i częstej jazdy z obciążeniem prowadzi się pewnie i nie wymaga częstych kontroli oraz serwisowania (chyba, że ktoś zaniedba przez kupowanie chińszczyzny lub będzie latał 120km/h po dziurach). Dobrej jakości części są dostępne od ręki i nie kosztują wiele.
Jedynym minusem odnośnie komfortu jest wyciszenie pojazdu. Tragedii nie ma ale lepiej też mogłoby być. Aczkolwiek pamiętajmy, że to diesel więc będzie troszkę głośniej niż w benzyniakach, tym bardziej, że auto ma już 15lat
Brak powodów do narzekań. W moim egzemplarzu wszystko działa normalnie - znajomy narzekał ale jak się dowiedziałem o pozostałych usterkach zaistniałych w jego aucie to diagnoza była prosta: skąpstwo i głupota.
Jak dla mnie bomba. A jestem dość wysoki. Gdyby ktoś się skarżył są jeszcze autobusy (tam jest więcej miejsca haha)
Jak już wcześniej wspomniałem mogło być lepiej ale auto nadrabia w innych, ważniejszych kwestiach ten mały mankament.
paliwo 9/10, części 9/10, serwis 10/10 - wiele rzeczy można zrobić samemu bez kosztów (brak zbędnej elektroniki i dość dobry dostęp do wielu podzespołów)
Jestem bardzo zadowolony ale nie dam doskonałego, żeby nie przechwalić :-)
zdarzają się jak w każdym aucie - chyba, że ktoś trzyma pod kocem w garażu i nie jeździ.
jeszcze się nie trafiło choć ze względu na cenę można by dodać konieczność wymiany turbiny w najbliższym czasie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 99KM 73kW [l/100km]

5,7