Ocena kierowcy - Renault Laguna III Coupe Phase II

Marcin, 6 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2012
Renault Laguna III Coupe Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest sztywne, bardzo dobrze trzyma się drogi. 4 control daje dużo frajdy
Dojeżdżam codziennie do Warszawy do pracy - ok 140 KM w obie strony. Kupiłem to auto aby uprzyjemnić sobie te dojazdy i naprawdę teraz cieszę się ze wsiadam do tego autka. Taka mała przyjemność w ciągu dnia. Auto z Polski kupione przy ok 120 000 Km za około 50 000. W tej cenie ciężko o tak młode dobrze wyposażone i prezentujące się auto. Z tak wyśmienitymi właściwościami jezdnymi. W tej cenie i roczniku do wyboru były superby, octavie, 508, Insigne, Passaty, Mondeo lub korańce- samochody w starej budzie, pospolite, które już wyglądają staro. To auto natomiast wciąż wygląda dobrze i tak będzie wyglądać przez najbliższe kilka lat. Auto bardzo dobrze się prowadzi, słucha się kierowcy. Silnik jest dynamiczny. W środku mi się podoba. Z zewnątrz też robi wrażenie. Auto jest na tyle atrakcyjne, że moja żona nie marudzi że kupiliśmy coupe. Dzieci też są bardzo zadowolone.
Wyprzedza się bardzo dobrze. Można się spokojnie przeciskać między pasami. Jest moc kiedy trzeba.
Pierwszy automat więc trudno mi oceniać. Przy spokojnym przyspieszaniu biegi zmieniają się prawie niezauważalnie. Przy mocnym depnięciu w pedał gazu, następuje redukcja co trwa z 0.5 sekundy. Ogólnie przydałby się jeszcze jeden bieg w tej skrzyni. Ostatni bieg załącza się przy prędkości około 110 km/h. Potem przyśpieszając zmieniają się tylko obroty.
Super. Po prostu super. Branie zakrętów jest tu przyjemnością. Auto mocno trzyma się drogi. Niestety czasami można się zapomnieć, bo kusi.
Jestem wysoki - mam 190 cm. Jest ok. Narazie trudno mi ocenić odległość od bramy przy parkowaniu przodem, ale i tu jest coraz lepiej.
Ogólnie wsiadam rano, wkładam kartę, odpalam i jadę. Światła automatyczne, wycieraczki automatyczne, klima automatyczna, biegi automatyczne;). Jedynie czym się zajmuje to ewentualnie zmiana piosenek w radiu lub zmiana stacji i podgłaszanie/ściszanie. Radio, telefon,tempomat, sterowane z kierownicy - jest ok. Szkoda, że radiem nie można sterować z poziomu pokrętła koło skrzyni biegów( albo jeszcze tego nie rozszyfrowałem). Radio Bose gra nieźle. Czasami jak leci ulubiony utwór w radiu to zostaje chwile aby posłuchać.
Klima działa ok. Są 3 tryby klimatyzacji, soft auto i jakiś inny. Włączam auto i się nie przejmuje. Mam podgrzewane siedzenia i to mi najbardziej się podoba. Jest nawiew z tyłu.
Dla kierowcy super. Mam 190 cm wzrostu, wiec jak się odsunę do końca to trochę miejsca brakuje z tyłu. Ale jak z tyłu jedzie pasażer to przesuwam się do przodu i też spokojnie daje rade ( to automat, więc jedną nogę można odłożyć na bok). Dzieci nie narzekają, jest im wygodnie. Żona mówi ,że z tyłu jest wygodniej niż z przodu. Ogólnie lepiej jak za mną nie siedzi ktoś wysoki. Jak na coupe to jest super. Dodam jeszcze że udało mi się przewieźć telewizor 55 cali w bagażniku ( przy złożonych siedzeniach). Bagażnik jest całkiem spory tylko ciężko się wkłada - niestety to nie Liftback. Na chorwacje w 4 osoby tym autem- chyba pojadę w przyszłym roku
Nie wiem słucham głośno muzyki. Ale jest lepiej niż w Skoda i c5. Dla mnie jest bardzo dobrze.
Spalanie - ogólnie na trasie wg licznika: 90km/h- 4,5 litra, 130 KM -6,3 litra/100 KM. Ogólnie jak się ostro jeździ + stanie w korku to spalanie około 9l/100 km. Przy spokojnej jeździe do 130 Km/h ok 7 l/100 km. Może można mniej, ale mi się nie chce. Ogólnie auto bazuje na podzespołach zwykłej laguny sprzedawanej od 2007 roku. Na runku jest sporo części zamiennych i są one tanio dostępne. Mechanicy znają auto, więc kosztów serwisowych nie przewiduje wysokich.
Za tą ok 50 000 trudno o tak dobrze wyposażone auto i tak dobrze się prezentujące zarówno w środku jak i na zewnątrz. Tym autkiem chce się jeździć.
Brak. Narazie 1600 km przejechane.
Brak. Narazie 1600 km przejechane.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

7,2