Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour Phase II

kusy160, 3 lata temu
Silnik 2.0 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Laguna III Grandtour Phase II 2.0 dCi 130KM 96kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze , wygoda.
Inne : Brak.
Ogólnie bardzo solidny samochód. Tapicerka mogłaby być trochę lepszej jakości. Bagażnik mógłby być trochę większy (konkurencja wypada lepiej). Ale generalnie gdybym miał kupować ponownie , kupiłbym tylko może ze skrzynią biegów automatyczną tym razem. Komfort jazdy bardzo fajny , w miesiącu robię około 1900 km. W jedną stronę około 900 km. Spalanie jest dość różne zależy dużo od stylu jazdy. Ostatni rok notowałem zużycie paliwa i wygląda to u mnie następująco: 1. Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 5,38 l na 100 km na dystansie 1589 km. Jazda po drogach lokalnych z prędkością do 100 km/h , na autostradzie 120-130 km/h 90% autostrada. 2. Średnie spalanie z całego roku eksploatacji 6,71 l 3. Spalanie w ruchu miejskim około 9l/100 (zdarzało mi się osiągnąć 12l/100km) Jeżeli chodzi o usterki to przez ten okres użytkowania wymieniłem półoś prawą (padł wewnętrzy przegub) Oczywiście takie rzeczy jak klocki , tarcze, zawieszenie uważam za rzeczy eksploatacyjne. Jeżeli chodzi o to czy " bierze olej " to nie. Wymieniam olej co 15 tyś (olej elf 5w30) Zabezpieczenie antykorozyjne świetne , żadnych oznak korozji Lakier natomiast raczej słabej jakości maska przednia ma sporo małych odprysków Ogrzewanie w zimie rewelacyjne , bardzo szybko się nagrzewa Klimatyzacja wydajna , daje radę. Ceny części zamiennych umiarkowane .
Kultura pracy silnika bardzo fajna ,
Skrzynia biegów do chwili obecnej bez problemów , natomiast jeżeli chodzi o precyzje to nie jest to lider na rynku.
Zawieszenie komfortowe, bardzo dobrze dobrane , kompromis pomiędzy miękkim a sztywnym .
Zabezpieczenie antykorozyjne bardzo dobre, lecz lakier mógłby być bardziej odporny na odpryski. Żadnych oznak korozji. Jak auto nie było "bite" nie ma prawa korodować.
Widoczność bardzo dobra nie mam zastrzeżeń
Ergonomia jak w każdym francuskim wg mnie bardzo dobra. Jest jeden mankament - miejsce na jeden kubek na kawę.
Ogrzewanie bardzo wydajne Klimatyzacja akceptowalna.
Przestrzeń wewnątrz dla podróżujących dobra , natomiast bagażnik mógłby być większy.
Wyciszenie akceptowalne . (ale mam wrażenie że Laguna II była lepiej wyciszona miałem kilka lat)
Ceny części zamiennych akceptowalne , dostępność zamienników duża , nie ma żadnych problemów.
W chwili obecnej bardzo dobra cena zakupu w stosunku do konkurencji.
Zrobiłem osobiście ponad 100 tyś km i nie miałem większych problemów. (poza wymiana przegubu to nic nie uległo uszkodzeniu)
Z poważnych usterek to tylko wymiana przegubu. Poza tym to ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 130KM 96kW [l/100km]

7,2