Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour Phase II

DD, 12 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2011
Renault Laguna III Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik - cichy, dynaliczy. Wyciszenie wnętrza
Renault zrobiło duży krok naprzód i w chwili obecnej, moim zdanie, nie ustępuje konkurencji. Silnik, jakość wykonania i użyte materiału są na wysokim poziomie. Auto z systeme 4 Control prowadzi się świetnie, a nowy charakter zawieszenia (sztywny) pomaga w dynamicznym pokonywaniu zakrętów. 17\" felgi są optymalnym rozwiązanie dla osób, które lubią sztywny charakter zawieszenia. A automatyczna skrzynia biegów daje duży komfort.
Kultura pracy silnika na wysokim poziomie. Chyba jeden z lepszych disli na rynku. Bardzo cichy i wykręca się na oboty jak benzynowy silnik. Posiadam wersję z automatem i myślę, że jest to odpowiednie zestawiwnie z tym silnikiem.
Jak już wspomniałem posiada skrzynię automatyczną. Nie jest to co prawda skrzynia dwusprzęgłowa, ale przy tym silniku daje radę. Skrzynia szybko się uczy sposobu jazdy kierowcy i dostosowuje zmianę biegów. Łatwo jest się \"dogadywać\" ze skrzynią przez odpowiednie regulowanie pedałem gazu.
Posiadam system 4Control(skrętnę tylne koła). Genialny patent. Porównywałem z nowym Mondeo i Insignią i powiem szczerze, że samochód zachowuję się bardzo dobrze. W szybko pokonywanych łuka trzyma się jak przyklejony. Natomiast podczas manewrów na parkingu lub parkowaania w kopertę wszystkie operację są dużo łatwiejsze.
Nie mam większych zastrzeżeń do widoczności. Dużo lepiej niż w Insigni, którą też testowałem. Dodatkowo czyjniki parkowania robią dobrą robotę.
Wyposażenie wersji Bose jest na dobrym pozimie, jak dodałem jeszcze podgrzewane fotele i czyjniki parkowania z przodu. Miejsca z przodu jak dla mnie bdb, z tyłu mogło by być lepiej. Jak fotele przednie są max. opuszczone to może być mało miejsca na stopy. System Audio Bose - po odpowiednim skonfigurowaniu - gra rewelacyjnie. Zastrzeżenia mam do integracji nawigacji z systemem audio oraz to, że podczas przeglądania folderów muzyką mp3 system automatycznie przełącza cię na przeglądaby album - trochę denerwujące.
Było by doskonale, ale przydały by się wentylowane fotele. Podgrzewane są. Zdarza się klimie, że czasami (zimą) jest ciepło we wnętrzu, a nagle odczuwa się chłodny powiew. Trochę to dziwne, bo występuje to nawej w opcji Soft. W mojej starej Megane 2 z automatyczą i mniej rozbudowaną klimą nie występowały takie sytuacje.
Jak dla mnie to przestrzeni jest dosyć. Nie jest przestrzeń Forda Mondeo, ale ja wolę atmosferę w Lagunie. No i ten opadający tył nadaja auto inny charakter. Auto nie wygląda jak większość samochodów przedstawicieli handlowych.
Rewelacja. Aż trudno uwierzyć ,że jedziemy dislem. Jedziesz 150mk/h w środku słyszysz tylko lekki szym powietrza. W tej klasie auto to chyba jeden z lepiej wyciszonych samochodów. Jeśli włączymy jeszcze system Bose to nie można mieć jakiś zastrzeżeń.
Auto ma mały przebieg ok. 2000km. Na chwilę obecną auto pali średnio ok. 7,5-8 litrów. Jeśli weżmiemy pod uwagę, że to automat z najmocniejszym 2.0dci silnikiem to chyba nie jest źle. Najmniejsze spalanie, jadąc ze śląska przez Żywiec do Zakopanego, udało mi sie osiągnąć 6,7 litra.
Dobrze wyposażony samochód w rozsądnej cenie.
Auto jest nowe 2000km. Wszystko OK.
Auto jest nowe 2000km. Wszystko OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

8,4