Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

MaciuKing, 9 lat temu
Silnik 2.0 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 130KM 96kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Mogę zdecydowanie polecić wszystkim którzy poszukują rodzinnego auta w rozsądnej cenie i roczniku. Auto wyposażone b. komfortowo, silnik dynamiczny i w miarę oszczędny. Brak wad fabrycznych, dużo miejsca w środku i na bagaże. Ze względu na male zainteresowanie na rynku wtórnym większość egzemplarzy w zadowalającym stanie, bo żeby kupić to auto trzeba je chcieć, a nie kupować jak np Passata bo wszyscy kupują i jest ich mnóstwo. Mój egzemplarz z pełną historia serwisowa wymagał jedynie dokupienia opon letnich. Za prawie kompletne wyposażenie zapłaciłem 28000 za rok 2010, gdzie auto nie ma ani jednej ryski w środku i na zewnątrz i jest na 1000% bezwypadkowe(sprawdzone w serwisie Reanult). Podczas dotychczasowej eksploatacji pokonałem 10000 km w kilka miesięcy, bez ani jednego negatywnego komunikatu, usterki czy skrzypnięcia w środku czy z zawieszenia. Zastanawiasz się nad Laguna III ? Sprawdź ja dokładnie przed zakupem a nie będziesz żałował!
Silnik 130KM jest wystarczająco dynamiczny aby spokojnie wyprzedzać na trasie i nie zostać na światłach w mieście. Nie posiada filtra DPF w odróżnieniu od mocniejszych wersji co uznaję za ogromny plus.
6 biegów manual, na początku wymaga nieco przyzwyczajenia ponieważ skok lewarka jest dość długi, ale biegi wchodzą precyzyjnie i bez zgrzytów. Jeżeli miałbym coś polecić to automat, ponieważ charakterystyka silnika wysokoprężnego wymaga częstych zmian przełożeń.
Samochód ma raczej charakter wygodnej limuzyny, zawieszenie jest raczej miękkie i nie skłania do szybkiej jazdy. Mimo to pewnie trzyma się jezdni - można trochę poszaleć, dobrze wybiera nierówności i daje poczucie pełnej kontroli nad autem.
Mocno pochylona tylna szyba nieco utrudnia cofanie, ale auto posiada czujniki cofania, poza tym bardzo dobrze
Wszystko pod ręka, brak płynnego przejścia z deski rozdzielczej do tunelu środkowego sprawia, że kolano nie obija się o tunel co jest bardzo wygodne, wnętrze jest szerokie a z tyłu można rozprostować nogi.
Rewelacja! Renault ma świetna klimę w porównaniu do innych aut z rodzina np insignia, passat b6 czy mazda 6 bije ich na głowę szybkością działania i wydajnościa
Super
Prawie nie słychać silnika, dopiero przy ok 160km/h słychać opływające powietrze
Przegląd co 30000 km, części nawet w ASO sa tanie(liczne okresowe promocje), ja na razie nic nie wymieniałem, samochód cechuje solidna konstrukcja, zaprzeczajca ogólnym stereotypom o marce. Spalanie 70% miasto 30% trasa 6,9 do 7,6l na 100km
Tutaj Laguna bije na głowę konkurencję, za ta cenę niemieckie marki sa ok 3 lata starsze, a komfortem i poziomem wyposażenia często ustępują Lagunie.
Brak
Brak