Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 175KM 129kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjny
Układ hamulcowy : Mało trawałe klocki hamulcowe
Juz niebawem bedzie 10 latek od momentu przejechania pierwszych kilometrów. Jest to moja druga laguna ( wczesniejszy model 2.0dci 150KM). Auto można kupić za rozsądną cenę. Wiadomo, nikt nie sprzeda auta 100% sprawnego, każdy sprzedający ukrywa jakiś fakt i wiąże się to z dodatkowym wkładem aby utrzymać doskonały stan. Ja zostałem ponownie oszukany i musiałem usunąć DPF(zblokowany 85% co skutkowało trybem awaryjnym , przewód do intercoolera, nowe opony 18", poduszka silnika podłóżna, cofnięty licznik o 80tyś - jeba..ny handlarz. Auto wyprowadziłem na prostą, po roku komplet tarcz i klocków, drobne awarie czujników parkowania, doładowania ciśnienia, czy stopu, wymiany oleju co 15tyś robie czyli równo co rok bo tyle jeżdże. Całokształt oceniam na 4+, jestem bardzo zadowolony z silnika, bałem się na początku zakupić auto ze 180KM bo auto użytkuje również żona która jeździ spokojnie ale doceniła moc nie raz podczas wyprzedzania. Rewelacyjna elastyczność. Rok temu poleciłem koledze wersje 150KM i do dnia dzisiejszego sobie chwali i bez poważnych usterek typu wtryskiwacze, sprężarka itp. Auto posiadam w najbogatszej werjsji z rynku niemieckiego i szczerze mówiąc nie wiem na co mógłbym wymienić w niedługiej przyszłości. Brakuje mi tutaj tylko 2 rzeczy, elektryczna regulacja z funkcją zapamiętywania ustawienia i otwierana klapa bagażnika automatycznie. WIec na razie pozostaje przy swojej lagunie, która jest mi wierna i mnie nie zawodzi.
Nie jest to AUdi A6 czy BmW z 6 cylindrami, ale ten silnik ma pazur i wiele potrafi, po usunięciu DPF 4 lata temu przez magików podniosłem sobie również moc do 188KM, wiąże się to również ze zwiększonym zużyciem paliwa, ale przyjemność z jazdy jest bezcenna. Ostatnio miałem wymianę czujnika doładowania ciśnienia, ale po 10 latach w aucie pełnym elektroniki może się coś takie przytrafić prawda? Na szczęście jest serwis który takie problemy usuwa od ręki.
Brak zastrzeżeń, czasami może jednak za glośna zmiana biegów, będę musiał się temu bliżej przyjrzeć, praca sprzegłą i skrzyni bardzo dobra
Rewelacyjnie auto prowadzi się w mieście, na autostradach, ruchy kierownicą bardzo mi pasują, mam jednak zastrzeżenia co do zwrotności auta, promień skrętu trochę za duży jak dla mnie, gdyby nie czujniki parkowania mogłoby być kiepsko. Generalnie oceniam układ jezdny na solidną czwórkę. Po zakupie auta wykonywałem zbieżność kół ponieważ opony były zjechane z jednej strony, Az do teraz brak zastrzeżeń do układu jezdnego.
Widoczność oceniona na 4 z uwagi na przeszkadzający mi słupek boczny podczas prowadzenia auta na zakrętach, Nie wiem czy jest to spowodowane moim wzrostem 190cm, w każdym bądź razie bardzo mi to przeszkadza i musze się wychylić do przodu na łuku w lewo - bezpieczeństwo najważniejsze. poza tym nie mam zastrzeżeń. Widoczność do tyłu mi odpowiada porównując z innymi autami.
Nie wiem w jakim tempie inne auta potrafią się nagrzać zimą. Auto trzymam pod chmurką i w zimowe dni po usunięciu nadmiaru śniegu auto nagrzewa się bardzo szybko współpracując razem z klimatyzacją. 2 razy po sezonie letnim nie miałem klimy w aucie, Za pierwszym razem strach i napełnienie instalacji z myślą że uciekł czynnik z obiegu i będzie potrzeba szukania nieszczelności, ale okazało się że cewka załączająca pracę sprężarki była spalona, po kolejnej zimie był ten sam problem wiec bez sprawdzenia na komputerze diagnostycznym od razu się udałem do pana od klimy licząc ze to ten sam problem i jak się okazało traf w 10. Poprosiłem o zniżkę z uwagi na cewkę która nie przetrwała roku, A dodam ze klime mam włączoną w aucie każdego dnia w lecie i w zimie. Kosz wymiany razem z nowa cewka (360PLN)
Z przodu jak dla mnie 190cm rewelacja, również po stronie pasażera , ale z tyłu już ciaśniej, nie jest to SUPERB którym raz jechałem jako pasażer z tyłu (rewelacja) w ostateczności kiedy muszę podróżować na tylnych siedzeniach staram się wybierać osobę która ma fotel przesunięty lekko w przód, mam bardzo długie nogi
Przy takim przebiegu trzeba pilnować nie tylko wymiany oleju, ale również wszystkich płynów, filtrów, rozrządu, pomimo iż posiadam łańcuszek, przecieków,
Brak poważnych usterek na przestrzeni 4 lat, jedyne co mnie wżabiło to ten DPF (filtr czastek stałych) który musiałem usunąć pare dni po zakupie auta mechaniczne czyszczenie nie pomogło, bardzo duży żal do RENAULT ZDUNEK w Gdyni gdzie udałem się tam jak chwytający deski ratunku, auto zostało przyjęte, komputer pokazal zapchany DPF w 85%, podobnież wypalali mechanicznie i oddali mi auto mówiąc że już jest dobrze, po parunastu sekundach kiedy wyjeżdżałem z salonu zapaliła się znów kontrolka, zawróciłem i zapytałem czy sprawdzili w ilu procentach jest zapchany DPF po wypaleniu, odpowiedz była milcząca. To była moja ostatnia wizyta w tym salonie. Przed usunieciem DPF u magików komputer pokazal 85 % zapchania co potwierdza ze w salonie nic nie zrobili a musiałem wymienić po takim mechanicznym wypalaniu olej w silniku!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

7,3