Ocena kierowcy - Renault Laguna III Hatchback

Silnik 2.0T 16v 170KM 125kW
Rok produkcji 2010
Renault Laguna III Hatchback 2.0T 16v 170KM 125kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : sztywniej niż w civicu 4d, precyzyjne prowadzenie
ok, ale to pierwsze moje auto klasy "średniej" - więcej sobie obiecywałem, a jeździłem różnymi, w avensis jest ciszej i więcej miejsca, ale po japońsku, w superb jest głośniej (wg mnie) więcej miejsca ale dużo drożej i nudno i brzydko i dużo drożej i nudno i wąskie fotel i dużo drożej nudno... Ja mam fajną wersję, z fajnym nagłośnieniem, navi, d...y nie urywa ale fajne autko, fajnie się zbiera, silnik i skrzynia starego typu, winny posłużyć więcej niż wynalazki z VW
Silnik fajnie działa, moc jest ok, jej nigdy nie jest za wiele ;) turbinka robi swoje, do 120 fajnie się zbiera, potem wychodzi brak pojemności.
starego typu, długo myśli (subiektywnie nawet do półtorej sek. zajmuje jej redukcja, przy wyższych obrotach redukuje bez sensu - zbije do 4,5 tyś obrotów, potem próbuje do 5tyś się kręcić i znowu zmienia na wyższy bieg - trwa to 2-3 sekundy a w tym czasie auto praktycznie nie przyspiesza - mały tuning, zmiana oprogramowania lub przed wciśnięciem do dechy kontrola obrotów silnika pomaga), lekko szarpie, ale DSG starcza na 150tyś, te ponoć do 250 tyś bez awaryjne.
prowadzi się lepiej niż "sportowa" honda civic, bardziej precyzyjnie, fajne esp - pilnuje auta, ale trzeba brać margines bezpieczeństwa na "wynoszenie" auta na zakrętach, civica bardziej wynosiło, nie jest to c5 którego nie byłem w stanie "przesunąć" na zakręcie nawet na ręcznym
chyba jest okej, słupki nawet nie przytłaczają, mam czujniki parkowania przód i tył, pomagają sporo
chyba ok, mało przycisków, navi intuicyjna, mi pasi, nie mam nic do zarzucenia
klima chodzi fajnie i to do 16stopni, nie jak VW i itp. honda i reszta do 18 tylko, zimą można w kurtce jechać i się nie gotować, brakuje zmiany co pół stopnia, jest co 1, ogrzewanie też bez zarzutu, mam nawiewy na tył, a to dużo daje, naprawdę z nich dmucha solidnie, w upały jeszcze nie przerabiałem
przód ma fajnie,wbrew pozorom lepiej niż w superb - więcej miejsca na prawą nogę - można ją swobodnie odchylać, szersze fotele, jest wygodnie ale twardo, nie każdemu to pasi, z tyłu jest ok, na pewno mniej miejsca niż w superb, fotele przód nisko siadają i wtedy nie mam miejsca na stopy, trzeba podnieść fotele przód i robi się okej, a nawet wygodnie
jest ok (jak na tą klasę) avensis ma chyba lepiej, superb chyba trochę gorzej, civica nie ma co porównywać
ten silnik lubi wypić, w korkach podbija do 14, normalnie w mieści do 12,5, korki 14, trasa - przy 160km/h 12,5l, przy 140km/h 10,9l, na tempomacie, komputer podaje około pół litra większe spalanie. Za to cena nabycia używki jest atrakcyjna w stosunku do konkurencji, silnik łatwo znosi LPG
tu jest chyba dobrze, wydaje się to atrakcyjna oferta, zwłaszcza uzywka
na razie żadnych, z wad wrodzonych trzeszcząca tapicerka, przecierający się pas bezpieczeństwa, różne spasowanie elementów karoserii - badane przez ASO - ten typ tak ma, ponoć silnik lubi się spocić - 4 lata, 28tyś. przebiegu - nie potwierdzam
z historii serwisowej dowiedziałem się, iż miał wymieniany tłumik środkowy, poza tym nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0T 16v 170KM 125kW [l/100km]

11,7