Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

wojciech, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2007
Renault Laguna III Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : cena ;-) jakosc ;-) walory uzytkowe ;-) linia nadwozia ;-)
moim zdaniem wybor naprawde godny polecenia - kupilem to auto za namowa kolegi, ktory ma ten sam silnik z ta sama buda ale z ubozszym wyposazeniem i jak na razie po 17 tys km i ponad pol roku uzytkowania jestem zachwycony -> renault odwalilo kawal dobrej roboty ;-)
pozytywne odczucia bo nie jestem rajdowcem; do zwyklego przemieszczania sie z punktu A do B jest naprawde OK i wystarcza (wiekszosc tras jezdze sam); zreszta nasze drogi i tak sa juz zapchane, a na szalenstwa brakuje miejsca; co trzeba przyznac, to odczuwalny spadek mocy przy ruszaniu i wyprzedzeniu na wlaczonej klimie...
nigdy nie mialem 6-tki i stwierdzam, ze to piekna sprawa; troche trzeba pobeltac bo przelozenia sa krotkie ale na nizszych biegach auto przyspiesza juz od 2000-2100 obrotow i ladnie ciagnie tak do 2800-3000
przyznaje, ze jestem ostroznym kierowca i dziury staram sie omijac z daleka; zawieszenie raczej twarde, moze nawet troche bardziej sztywne od astry III kombi, dobrze tlumi nierownosci i po 17 tys km nic sie nie dzieje (wg historii serwisowej poprzedni wlasciciel we Fracji tez nic tu nie dzialal) a amorki maja po 75-77 % skutecznosci i z przodu i z tylu... auto jest troche niskie, trzeba wolno przejezdzac przez \"chopki\" bo mozna oslona zawadzic
bez zastrzezen; auto jest dlugie i za porada kumpla zamontowalem czujniki cofania - sa przydatne do cofania na lusterka; lusterka zewnetrzne duze, zapewniaja dobra widocznosc
w porownaniu do astry III - kosmos ;-) schowki duze i male, w kabinie i bagazniku itp.; podlokietnik ze schowkiem dla kierowcy to super sprawa; 2 gniazda 12 V (kabina + bagaznik); obicie foteli mam zwykle bez skory - chwale sobie plastikowe oslony plecow foteli -> dzieciaki beda mialy co kopac ale latwo to wyczyscic ;-) czasami otwieram tylna szybe zamiast przedniej ale moze mam nieforemne rece i paluchy?
filtry kabinowe juz wymienialem i dobrze -> francuskie ASO obciazylo poprzedniego wlasciciela wymiana ale wymienili tylko 1 filtr (a sa 2 -> troche syfu sie tam nazbieralo); mam podwojny klimatronik - polecam
najwieksze moje auto wiec porownywanie z poprzednimi nie bedzie obiektywne; duuuzo miejsca z przodu, wizualnie troche mniej na stopy z tylu
cichszy od astry, na pewno duzo zalezy od opon (lato - continental; zima - uniroyal i o dziwo zimowki wydaja sie cichsze)
spalanie delikatnie wyzsze niz w poprzednim oplu ale i auto ciezsze i slabszy silnik - tankuje praktycznie tylko statoil supergold wiec zalanie pelnego baku pozostawia rane na duszy \"centusia\" ale z drugiej strony przejezdzam spokojnie 950 km od stacji do stacji;
kupilem auto klasy sredniej, 3-letnie z bardzo dobrym wyposazeniem za niecale 38 tys PLN - w tej cenie, kategorii i wieku ciezko bylo skompletowac cos innego
w moim egzeplarzu zaraz po zakupie zgubilem na trasie kawalek relingu dachowego (rozpadajacy sie samochod w trasie musi zabawnie wygladac - nowy element 306 PLN tylko w ASO,to mnie zabolalo); czasami blokuja sie drzwi pasazera ale wiedzialem o tym w momencie zakupu (ASO przy przegladzie ostrzegalo o bledzie czujnika); przy skreconych kolach na kostce brukowej slychac dziwne stukanie (to nie przeguby) ale ten typ ponoc tak ma (zdanie ASO - przy jezdzie na wprot jest OK); w zimie ponoc przymarzaja wycieraczki ale wiekszosc nowych aut tak juz ponoc ma (taka konstrukcja szyb); trudno dobrac wycieraczki - kupilem valeo i wywalilem, potem byly no-name i tez wywalilem, wrocilem do valeo i tak juz zostalo (ale \"pierdza\" na zimnie); zaraz po zakupie w lutym mialem przypadki, ze na zimnym silniku komp wywalal blad \"skontroluj uklad wtryskowy\" -> cisnienie mi skalao wtedy ale wymienilem olej, filtry, zaczalem tankowac drozszego supergolda i problem znikl (ciekawe czy francuskie ASO wymienialo filtry....)
turbina jest troszke zaolejona (wiedzialem w momencie zakupu) - bede ja dobrze traktowal i czesto wymienial olej i wierze, ze jeszcze troche na niej pojezdze ;-)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 110KM 81kW [l/100km]

5,9