Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

Dawid S, 11 lat temu
Silnik 1.5 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Renault Laguna III Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Laguna 3 generacji w dużej mierze jest zrobiona z plastików mówię tu o błotnikach zderzakach tylnej klapie (bodajże maska też jest jakąś mieszanką ale pewny nie jestem) w związku z czym na pewno wam nie zgnije jak bywało to w przypadku starych francuzów. 5 gwiazdek na testach mówi wiele o bezpieczeństwie
za całokształt ocena 5+ rewelacyjne autko o nietuzinkowym wyglądzie. Bardzo wygodne rewelacyjnie wyposażone moja wersja z nawi składanymi lusterkami Systemem hands-free i wiele więcej. Podstawowe wyposażenie jest w bogatej jest już bardzo bogate więc co tu dużo pisać
Jak na tak małego diesel-ka i stosunkowo ciężkie auto sprawuje się dobrze. Praca jest cicha i bardzo kulturalna. Jeśli się ktoś obawia tego silnika to mogę z czystym sercem powiedzieć że jest to wystarczający silnik na przeciętną jazdę po polskich drogach. Oczywiście dla ludzi lubiących mocne wrażenia będzie zdecydowanie za słaby i tu dodam że nawet wersja GT 175 KM będzie niewystarczająca. Bo osobiście znam taki przypadek
Co do skrzynie na chwile obecną nie doszukałem się niczego co było by warte uwagi. Jednak ocena dobra bo nie jest to skrzynia perfekcyjna zasługująca na ocenę wyższą.
tu pełna ocena to nie stare francuzy. Układ kierowniczy bardzo precyzyjny z zmienną siłą wspomagania zależna od prędkości
dla mnie widoczność bardzo dobra zarówno w przód jak i w tył boczne lusterka są stosunkowo duże i widoczność w tył jest rewelacyjna
i tu jest popis francuski projektantów schowków jest dużo w każdy prawie gniazdo zapalniczki patenty z klapnięciem foteli są nie do zastąpienia zwłaszcza ten w bagażniku. Bagażnik przestronny nie jest to kolos i smukła linia tylnej szyby znacznie go zmniejsza (ale za to jak wygląda :) ) w wersjach z otwieraną tylną szybą znacznie praktyczniejszy. Sterowanie kierownicy jeśli ktoś jeździł francuzem intuicyjna cała reszta połapie się bardzo szybko.
Laguna ma klimatronik dwu strefowy. więc co tu dużo mówić działa bardzo dobrze. Ogrzewanie również bez zarzutu po przejechaniu kilku kilometrów w autku robi się ciepło. problem parowania szyb praktycznie nie istnieje rewelacyjnie sprawdza się tu ogrzewanie przedniej szyby.
Jako kierowca podróżuje się bardzo komfortowo. Co do ilości miejsca na tylnej kanapie wydaje mi się że jest go wystarczająco dużo dla dorosłej osoby. Fakt że 3 \"duże\" osoby na tylnej kanapie będą miały na pewno ciasno ale dla rodziny 2+2 przestrzeni aż za dużo ;)
Tu jest dobrze, nie powala na kolana ale jest dobrze. Przy prędkości do 130 km/h jest rewelacyjnie cicho, później zaczyna się robić proporcjonalnie głośno wraz z wzrastającą prędkością. Jeśli całe życie jeździsz przepisowo to z pewnością Ci wystarczy
zużycie paliwa to jest średnio nie jest to 5l na 100km jak każdy by chciał. zimą po mieście średnie spalanie mam na poziomie 8,0 l/100km a nawet i więcej ale tylko po mieści latem jest zdecydowanie lepiej nawet jak jest cały czas włączona klima. na trasie autko pali super. Co do serwisu i jego ceny uważam że ceny są porównywalne z innymi markami (chodzi mi tu o ASO). Ja auto kupowałem używane w związku z czym przeprowadziłem kilka prac które myślę ze każdy powinien zrobić kupując \"lalę\" z tym silnikiem. mianowicie rozrząd, wszystkie płyny i filtry + pompa wody ( w serwisie zasugerowali że przy wymianie rozrządu przeważnie wymieniają również pompę) i tu cena wyniosła mnie 2,5 tys. Nie wiem czy dużo czy mało każdy musi oceniać według własnego portfela i upodobań czy chce to robić w ASO
i tu uważam że konkurencji nie ma. Za nim kupiłem lagunę bardzo się wąchałem (wiadome bo francuz bo wadliwy bo się psuje, elektronika siada, gnije i inne takie znane każdemu). I właśnie dzięki takim opinią można kupić 3latka za śmieszne pieniądze, a auto jest rewelacyjne, bogato wyposażone, niezawodne, godne polecenia.
Nie zawiódł mnie jeszcze. więc niema co pisać
Nie zawiódł mnie jeszcze. więc niema co pisać