Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

Obywatel G.C., 6 lat temu
Silnik 2.0 16v dCi 180KM 132kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v dCi 180KM 132kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto używane z pewnych rąk... 9 -cio letnie...przez to auto zmieniłem zdanie na pozytywne o Renault. By nie najwyższych lotów wykończenie auta i kiepska skrzynia biegów to auto byłoby naprawdę świetne.
Po przejechaniu 10 tys km żadnego dolewania oleju. Auto się zbiera na każdym biegu. Zdziwienie kierowcy BMW bezcenne.
Trochę źle dobrane przełożenia...ale to kwestia czasu przyzwyczajenia się do niej.
Rewelacyjny. Wersja GT z 4Control daje naprawdę radę przez to zakręty to czysta przyjemność (Patrząc z boku na slalom auta wydaję jakby auto miało poważną przygodę drogową :) )
Bardzo dobry jak na auto o sportowym zacięciu - zwykłe wersję Laguny mają dużo bardziej komfortową amortyzację. Świetne fotele.
Wszystko intuicyjne i pod ręką. Najważniejsze, że wszystko działa.
Nie można się do niczego przyczepić...każda klima zabiera parę kucyków z samochodu. W tym też to trochę czuć przy ruszaniu z miejsca.
Przestronnie. Podróż w 5 osób nie stanowi problemu. Pozycja za kierownicą rewelacyjna, pasażer ma identyczny fotel z regulacją jak kierowca. Z tyłu dużo miejsca. Bagażnik...wózek dla dziecka włazi bez problemu i to się liczy dla mnie.
Przy 170 km/h można swobodnie rozmawiać...więc jest bardzo dobrze.
Szybkości autostradowe i spalanie na poziomie 7,5-8,0 l - mogło być lepiej ale to wina przełożeń skrzyni biegów. Jak się jedzie 120 km/h to spalanie poniżej 6 l.
Auto tanie w zakupie jeżeli chodzi o używane auto. Parę niedoróbek do których się można przyzwyczaić...ja się szybko przyzwyczaiłem.
Jak na razie to tylko akumulator był do wymiany po 9 latach (fabrycznie nowy) Poprzedni właściciel wymienił amortyzatory i silnik sterowania fotela.
Auto ma 9 lat..i jakoś się nic nie dzieje...a podobno poprzednia wersja była królową lawet. Sąsiad ma wersje 130 koni i nalatane ponad 300 tys km (auto od nowości) i grosza nie wcisnął do auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16v dCi 180KM 132kW [l/100km]

6,4