Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

Rok produkcji 2001
Renault Megane I Coupe 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Małe tanie auto za rozsądne pieniądze. Ceny za częsci akceptowalna. Spalanie jak najbardziej zadawalające. Elektryka jak to w francuskim samochodzie lubi czasem się na nas obrazić.
Silnik 1.4 16v. Miłe zaskoczenie. Bardzo fajna kultura pracy. Bez poważnych problemów, jak narazie wymieniałem tylko rzeczy eksploatacyjne typu oleje. itp
Tutaj największa wada samochodu. Skrzynia biegów jest zdecydowanie za krótka przy 120 km/h na obrotościomierzu ukazuje się nam prawie 4k obrotów.
Dobre wspomaganie. Samochód dobrze się prowadzi. Nic dodać nic ująć
W samochodzie takich rozmiarów widoczność jest dosłownie doskonała .
Wygodne kubełkowe fotele. Pomimo że samochód jest dla 4 osób, jest on raczej 2 osobowym. Siedzenie na tylnej kanapie jest katorgą.
Ogrzewanie bardzo dobre. Z wentylacją jest już troche gorzej, ale też akceptowalnie
Samochód 2 osobowy. Dla kierowcy przestrzeni jest aż nadto. Dla pasażera z przodu tak samo. Jazda na tylnej kanapie w dłuższą trasę równa się dyskomfort.
W warunkach miejskich 0-60 km/h wyciszenie sprawuje sie wyśmienicie. Gorzej jest jak wyjedziemy na droge szybkiego ruchu. 100-120 km/h, jest już dość uciażliwe, zalecam podgłośnić radio :)
Ceny za części zamienne są akceptowalne. Kompletny rozrząd w granicy 300 zł. Pasek od alternatora za 40 zł itp.
Mały dynamiczny samochód do miasta za naprawde male pieniądze. Jeżeli własciciel dba o wszystkie wymiany, to samochód odwdzieczy się miła bezawaryjną jazdą
Z drobnych usterek jakie mnie spotkały to ciekący dach przy antenie radiowej. Żarówki w kabinie lubią się przepalić i w sumie to tyle.
Samochód narazie ani razu mnie nie zawiódł. Zawsze dojechał z punktu A do punktu B. Z ważniejszych usterek to przegób zewnetrzny skonczył swój żywot i znowu nic wiecej do dodania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

6,4