Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

Łukasz, ponad rok temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Renault Megane I Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Póki silnik odpala to ten samochód będzie żył. Jeśli nie był bity to nie zgnije
Układ elektryczny : Francuska elektryka działa jak chce, a ostatnio nie chce się jej za bardzo :)
Uczciwy samochód jak za te pieniądze, wyposażenie i silnik wystarczające, ciekawa alternatywa dla niemieckich marek na pierwszy samochód.
Najlepsza rzecz w tym samochodzie, świetnie pracuje z gazem, niezawodna i sprawdzona konstrukcja, ma parę drobnych problemów które wynikają z zaniedbania poprzednich właścicieli
Zestopniowanie skrzyni biegów woła o pomstę do nieba, strasznie brakuje 6 biegu w trasie, 1 i 2 czasem zgrzytają i stawiają opór
Jest ok, żadnej rewelacji, przy większych prędkościach czuć boczne podmuchy wiatru z racji niedużej masy auta
Mimo 20 lat na karku karoseria trzyma się naprawdę nieźle, rdza wyłazi jedynie na zamku maski, po zimie nic nie wyszło, podłoga w świetnym stanie.
Samochód jest niski co przeszkadza na światłach, widoczność do tyłu wbrew pozorom jest naprawdę w porządku.
Jest parę głupich rozwiązań i braków, najbardziej boli brak cupholdera i podłokietnika, wszystko na swoim miejscu, na początku trudna obsługa radia z manetki przy kierownicy ale po przyzwyczajeniu bardzo wygodne rozwiązanie.
Z racji małej kabiny nagrzewa się bardzo szybko, klima potrzebuje trochę czasu aby schłodzić wnętrze, szyby odparowują szybko.
Z przodu jest wygodnie, ja ze swoimi 184 cm mieszczę się bez problemu, z tyłu może usiąść ktoś kto nie ma nóg, najlepiej traktować ten samochód jako dwuosobowy
Po mieście da się przeżyć, najbardziej męczy w trasie brak 6 biegu i słabe wyciszenie, 120 w trasie to granica komfortu
Spalanie niskie, w dodatku instalacja gazowa obniża koszta, części tanie i dostępne, najgorzej jest z elementami blacharskimi, trzeba się trochę za nimi nalatać
Kupiłem samochód w cenie instalacji gazowej, dostałem 2 komplety kół i działającą klimę. Buda nie gnije, silnik prosty i w miarę niezawodny, w budżecie do 5000 zł naprawdę warte polecenia.
Raz na jakiś czas wywali check engine, najczęściej głupoty albo wariujące czujniki, z czterech elektrycznych szyb działa jedna, nie mam czasu ani chęci ich naprawiać, ważne że od strony kierowcy się otwiera :)
Mimo błędów samochód zawsze odpala i jedzie, nigdy się nie zatrzymał i dowiózł mnie tam gdzie chciałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

12,0