Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Mateusz A, 5 lat temu
Silnik 1.4 Eco 70KM 51kW
Rok produkcji 1997
Renault Megane I Hatchback 1.4 Eco 70KM 51kW 1996-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne twarde zawieszenie samochód się czuje, a nie polega na nowoczesnych wspomagaczach zawieszenia.
Karoseria : Progi często rdzewieja
Kupiłem ten samochód do nauki i nie żałuję koszty są śmieszne wszystko bardzo łatwo naprawić w tej wersji silnikowej, do wszystkiego jest dostęp. Posiadam najtańsza wersję wyposażenia. Brak wspomagania nie przeszkadza, a nie jestem za duży. Problem mogą mieć panie ;). Czasami nawala elektryka jak pada i jest zimno, ale nic się nie psuje. Autko mało pali i jest tanie. Największą zaletą jest łatwość wymiany części, do wszystkiego jest dostęp. Fakt samochód ma swoje lata, ale ta wersja silnikowa to rzadkość. Polecam każdemu na dojazd do pracy lub na auto dla młodego kierowcy.
Wszystko można bardzo łatwo i szybko wymienić. Jeśli chodzi o dynamikę niestety to jest główny minus samochodu, słabe przeniesienie napędu, ale co tu się spodziewać po takim silniku. Co do konstrukcji wada jest umiejscowienie korka do wlewu oleju. Znajduje się on pod lekkim kątem i czasami odkręcenie go to nie lada wyzwanie.
Co do skrzyni mam kilka uwag, ale to pewnie kwestia wieku. Biegi ładnie wchodzą jednak pod górkę lub w korku czasem trzeba się posiłować.
Najgorsze co może być w tym samochodzie po naprawach układu kierowniczego i naprawy luzów to tylko kwestia czasu jak coś pójdzie.
Mój egzemplarz jest strasznie zardzewiały, ale tylko na progach. Karoseria jest w idealnym stanie jak z salonu. Przez moją nieuwagę na parkingu wgniotłem drzwi. Zdziwiłem się jak szybko udało mi się wyprostować blachę. Dzięki mocowania w karoserii wgniecenia nie są straszne.
Widoczność z przodu i z tyłu jest umiarkowana czasami widać wszytko, a czasami nic. Najgorzej jest przy parkowaniu.
Auto w tej wersji silnikowej jest bardzo oszczędne w ciągu tygodnia robię około 450 km w mieście i płace w ciągu tygodnia 130 zł
Ogrzewanie wolno się nagrzewa, wentylacja jest w porządku. Największym problemem jest to że kiedy szyby są zaparowane nawiewy rzadko dają radę często muszę mieć otwarte okna.
W tej kategorii daje 5 gwiazdek. Ogromny bagażnik miękkie fotele. Każdy pasażer ma mnóstwo miejsca przy tak małej sylwetce samochodu. Samochodem można śmiało pojechać na drugi koniec Polski i zabrać dużo walizek, bagaży.
Powyżej 100 km/h w kabinie nie da się prawie rozmawiać jest głośno, tak to bez zarzutu.
Mało pali, koszty utrzymania to śmieszne pieniądze, jest oszczędny i wygodny.
Auto idealnie się nadaje do dojazdu do pracy lub dla młodego kierowcy. W tej cenie lepiej kupić taki samochód niż golfa ze szpachla. Samochód ma pojemny bagażnik i jest wygodny. Minusem są osiągi i elektryka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Eco 70KM 51kW [l/100km]

Renault Megane I Hatchback