Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Kamil Ulatowski, 7 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Po wymianach opisanych powyżej. Auto zaczęło hamować lepiej jak auta za 20 tysięcy złotych.
Renault Megane I 1.6i 75km. Auto godne polecenia, nie jest limuzyna. Lecz dla normalnego zjadacza chleba jak najbardziej na plus pod kwestią cenową, wyposażeniową i kosztem codziennej eksploatacji.
Silnik 1.6 8V 75km. Ogólnie jednostka w moim aucie pracuje bez zarzutów, przebieg 201 tys serwisowany regularnie na najlepszych dostępnych częściach i olejach.
Skrzynia biegów. Bardzo mnie zaskoczyła,jest dość precyzyjna, biegi wchodzą z należytym oporem, normalna jazda i zmiana biegów nie robi prawko problemów.
Zaraz po zakupie wymieniłem końcówki drążków łącznie z drążami kierowniczmi. Auto jak na swoje lata (a ma ich już 17) fajnie trzyma się drogi, oczywiście na oponach klasy premium.
Przednia szyba jak i tylna pozwalają zobaczyć to co musimy, lusterka dość duże także wszytko tak jak się należy.
Wszystko co potrzebne kierowcy w trakcie prowadzenia auta pod ręką, nie trzeba niczego szukać.
Posiadam wersję z automatyczną klimatyzacją, w lato bardzo dobrze chłodzi, czasami aż za bardzo :), w zimę nagrzewa się przyzwoicie. Przy zamarzniętych szybach, odpalamy auto robimy swoją robotę wracamy do auta i jest ciepło :)
Z przodu bardzo dużo miejsca dla kierowcy jak i pasażera. Możliwość ustawienia foteli w 3 płaszczyznach z przodu, więc podczas dłuższej trasy na pewno nie będziemy zmęczeni. Gorzej z tyłu. Osoby siedzące z przodu mając 185 wzrostu znacznie zabierają miejsce na kolana przy dość odsuniętych fotelach.
Od 0-100 km/h na dobrej drodze jest fajnie dość komfortowo. 100-120 km/h już pomału słychać silnik i szum wiatru 120-140 silnik już ma dość wysokie obroty wiatr daje się we znaki. 150+ Szkoda jechać szybciej. W aucie dominują odgłosy silnika i szum wiatru. Na normalnej drodze z lekkimi dziurami jest ok lecz przy spotkaniu z większą dziura słychać podłogę.. Szkoda, że Renault nie popracowało nad lepszym wyciszeniem tego samochodu.
Auto tanie w codziennej eksploatacji. Części ogólno dostępne w przystępnych cenach.
Tutaj napisze taką ogólną opinię. Za swój egzemplarz zapłaciłem 3600 zł. Auto z 1999r, fajnie wyposażone. -Elektryczne szyby przednie -Regulowana kierownica -Halogeny -Komputer pokładowy -Klimatyzacja automatyczna - 4 poduszki powietrzne - 6 głośników - Dodatkowe światło stop - Sterownie radiem z kierownicy Itp... W auto zainterestowałem dodatkowe 4 tysiące jak nie więcej (nie Włączam tutaj kosztu ogumienia). (Nie musiałem tak dużo lecz chciałem mieć tzw. Igłę) Teraz mam auto w stanie technicznym idealnym. Nie muszę się bać że któregoś dnia nie dojadę do pracy czy nie wrócę do domu z jakiejś długiej podróży np.400km w jedną stronę. Polecam zakup tego auta po najwyższych cenach u sprzedających, dostaniemy auto w które zainwestujemy mniejsze lub większe pieniądze ale wiemy co mamy. Dokonane inwestycje po zakupie : Wymiana opon, na opony klasy premium (zima Nokian , lato Bridgestone) Ustawienie zbieżności Wymiana drążków, końcówek drążków kierowniczych Wymiana czujników ABS w obu kołach Wymiana tarcz i klocków hamulcowych na Brembo ( po dotarciu działają wyśmienicie jak w autach z lat 2010) Wymiana szczęk hamulcowych Wymiana czujnika położenia wału Wymiana kompletnego rozrządu Wymiana przewodów i linek hamulcowych (zrobił to pan ściągając auto z Niemiec) Zmiana radia na Sony Zmiana głośników 4 JBL Zmiana głośników podszybie Pioneer Dokupienia kostki pozwalającej sterować radiem przy kierownicy. Wymiana żarówek na Philips x-treme Vision +130% Plus wszystkie filtry i oleje w aucie.
Auto kupiłem z przebiegiem 168 tys km, aktualnie mam 201 tys. Jedynie co wymieniłem to 2 żarówki z przodu (jedna się spaliła. Nie było światła mijania) i tylną żarówkę pozycją.
W moim modelu po roku użytkowania brak jakichkolwiek usterek. Serwisuje samochód na oryginalnych częściach lub wysokiej klasy zamiennikach. Także jeszcze długie lata auto będzie idealne techniczne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

6,3