Lista ocen Renault Megane I Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1999 (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~IS.
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Jeszcze nie przekroczyłem 9l w mieście i 7l na trasie. Kiedyś chciałem to sprawdzić i trasę W-wa–Zakopane jechałem nie przekraczając 90 km/h. Spalił 4,2l/100 km. Nie wiem czy to możliwe, ale tak obliczyłm (sprawdzałem 5 razy). Serwis w normie z cenami, lecz kompetencje żadne. Potrafią tylko wymieniać. Jak jest coś trudniejszego to nie pomagają im nawet komputery. Miałem taki problem z silnikiem krokowym, po 135 tyś km. Zanim doszli co,...
~wojtex
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
nie psuje się często,ceny napraw nie drenują portfela a spalanie na dobrym tj dosć niskim poziomie-szczególnie gdy zagazowana.Moja mega rocznik 96 po 3,5 roku posiadania padła na uszczelkę pod głowica niespodziewanie przy spokojnej dosyć jeżdzie-samochody się psuja to normalne.Remont głowicy(250 pln) z wymiana śrub i uszczelkami(głowicy,klawiatury,kolektorów ssącego i wydechu)+nowym kpl rozrządu,pompą wody,płynem chłodzenia,świecami i...
~Leszek
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Jak na benzyne 1.6 niespecjalnie mozna narzekac. Spalanie w miescie ponizej 8 litrow w lecie, na trasie w granicach 6 litrow. W zimie po litrze wiecej. Naprawy tanie przy zalozeniu serwisowania na podbudowie uzywanych czesci - czasem za grosze mozna naprawic auto z rownym skutkiem, jak jadac do ASO. Przyklad - wymiana amortyzatorow z tylu wyniosla mnie 200 zl z montazem (sprawnosc 80%), przy czym nowe i w ASO to... 800 zl. Osobiscie uwazam ze...
~Strus9@o2.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Jeżeli lubisz dynamiczną jazde i kręcisz wysoko obroty to nie spodziewaj sie niskiego spalenia ale gdy jeździsz jak normalny człowiek to jest człkiem ekonomiczny. Nigdy nie wytrzymałem gdy czciałem sprawdzić jak ekonomiczny może być bo zawsze musiałem dodać troche gazu wiec nie mogę sie wypowiadać o minimalnym spalaniu. Lecz jeżeli chodzi o max to nawet 14 litrów podczas nieżłej zabawy i przy jeżdzie bokami.
~Piotruś
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Gdyby była to 6! albo 5 z koroną. Na benzynie 6L/100km, na gazie (instalacja ma 9mcy) 8 w lecie, 9 w zimie, wszystko w cyklu mieszanym. Dodam, że instalacja się zwróciła po 5 miesiącach. Jest to jedno z NAJBARDZIEJ EKONOMICZNYCH AUT!!! Na samej trasie nie wiem - nigdy tego nie zmierzyłem.
~ghetto.pimp
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
No tu dochodzimy do sedna: to najbardziej ekonomiczne auto jakie miałem. Spalania w zasadzie nawet nie sprawdzałem lałem mało i z rzadka (na oko 8 litrów w mieście). Ceny napraw, a zdarzały się, rozchodziły się bardziej o samą pracę wykonaną przez technika.
~megakrzys
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
miasto- to nie sprawdzalem bo mieszkam w malej mieścinie i dojezdzam do wiekszego miasta np na zakupy. trasa-6,5 srednie- 7 ceny czesci zamiennych nie sa tak strasznie drogie. a do aso nie jade bo zdzieraja jak sie tylko da.
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
powiem tak ! trasa 740 nad morze tylko nocą auto spaliło 7,33 l/ 100 km gazu!!!! myślę że przy takim wyniku można powiedzieć że jest oszczędne! Napraw troszeczkę było ale mnie jeszcze nie zrujnowały.
~td
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
z paliwem jest OK, staram się jeździć oszczędnie, w dodatku mam gaz. Przeglądy mam za darmo (szwagier mechanik - super sytuacja :) ceny częsci smiesznie niskie (przynajmniej tych które musiałem wymieniać)

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~xn
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Z instalacja LPG koszty eksploatacji sa naprawde niskie. Czesci latwo dostepne i stosunkowo tanie (komplet pasek rozrzadu + napinacz + pompa wody to okolice 200 PLN).
Renault Megane I Hatchback