Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

michał, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
polecam dla osób, które szanują samochody i umieją dbać o nie, a wtedy megane wynagradza to wszystko komfortem i wysokim wyposażeniem (w moim wypadku, bo jest dużo okrojonych) bezpieczny, nigdy nie odmówił posłuszeństwa ;) dużo elektryki, ale nie ma z nią problemów, nawet przy 30"C mrozach, tak samo z odpalaniem. Polecam, jako użytkownik po 180 tys km mogę ocenić ten samochód dobrze.
super silnik, mało pali a dynamiczny, niejednego na światłach odstawia :)
przełożenia wygodne, żadnych problemów, no może wsteczny czasem zgrzytnie :/
przy dobrych kołach trzyma się super drogi, choć jest miękki.
dobra, nie narzekam na słupki drzwi, szyby seryjnie delikatnie przyciemnione
mieści się dużo zarówno w bagażniku jak i z 5 osobową zalogą
na "6" dmucha, że mało głowy nie urwie, tak samo klima mrozi mocno...
mam 190 cm i nie musze do końca odsuwać fotela nawet, choć z tyłu jest wtedy mniej miejsca
w porównaniu z innymi tej klasy, to bardzo cicho, przy 3,5 tys obrotów delikatny, przyjemny odgłos silnika
bez problemow,pali mniej niż 1,4, dynamiczny i przy tym pali od 6,5 do 8,5 max jak mam cięzką nogę + klima. Częsci ogólnodostępne i niewygórowane ceny, choć trzeba dbać o samochód i wtedy każdy drobiazg kosztuje mało albo czasem tylko wymaga trochę czasu i własnej inicjatywy :)
niedrogi w użytkowaniu i eksploatacji,
j.w. zdarzają się, choc nie są kosztowne, wiekszosc mozna usunąć samemu, np. częsty problem z masą :)
180 tys km i nawet grama oleju nie pobiera silnik, żadnych remontow nie wymaga, bardzo wytrzymały i cały czas trzyma dynamikę. Chociaz za delikatny na polskie zimy...(alternator, pompa wspomagania)
Renault Megane I Hatchback