Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Silnik 1.9 dCi 102KM 75kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Megane I Hatchback 1.9 dCi 102KM 75kW 2001-2002 - Oceń swoje auto
Wyśmienity samochód jak ktoś chce tanio się przemieszczać. Jeżdze tym autem już 10 lat i chyba się związałem emocjonalnie z tym samochodem. Auto kupiłem jako 7-8 letnie przywiezione z niemiec, kupione z internetu silnik DCI 102 KM. Na dzień dzisiejszy może to auto nie wygląda na nowoczesne , bo ma już 18 lat, a ja przejechałem nim 120 tyś , więc nie za wiele, lecz jak pomyślę że przez te 10 lat wymieniłem zaledwie końcówki drążków, klocki tarcze, zrobiłem rozrząd 2 razy, wymieniałem olej co 15 tyś i lałem paliwo, to nie mam sumienia sprzedać tego auta. Jak kupowałem, to mówili że to francuz, będą wieczne awarie , silnika , elektryki zawieszenia i wszystkiego innego, a tu proszę, przez 10 lat nic się nie popsuło oprócz wymian eksploatacyjnych. Auto pali 5,2 litra/100km. Rdzy praktycznie nie ma, zardzewiała tylko belka z pod spodu, będzie do wymiany. Silnik wgniata w fotel, ma moc 102 KM i masa własna niecałe 1100 kg, w przeciwieństwie do innych nowoczesnych samochodów co ważą od 1500 kg wzwyż, to jest bardzo miękkie komfortowe, ale nie nadaje się do sportowej jazdy, oczywiście nie posiada nowoczesnych systemów jakie są naszpikowane nowoczesne samochody, powyżej 130 km/h słychać już silnik i robi się głośno, ale to wszystko nic, jak jest w stanie przez tyle lat jeżdzić bezawaryjnie, trzeba tylko dbać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 102KM 75kW [l/100km]

5,1