Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2001
Renault Megane I Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Praktycznie wszystko
Samochód naprawde dobry niezłe wyposażenie 4 poduchy ABS klima el.sz wspopmaganie duża przestrzeń ladna sylwetka moze jeden minus silnik 1,4 brakuje mocy przy pełnym obciążeniu trzeba kręcic troszke na obroty to wtedy dynamika jazdy jest dobra wiec polecał bym silniczek 1.6.Nie przerabiam na gaz bo widzę ze niema potrzeby przy takim spalaniu
Silnik pracuje dobrze jest cichy , nie szarpie wada tylko to falujące obroty ale widze że większośc Maganek ma ten problem
Nie było problemów spokojne ruchy i wszystkie biegi wchodzą troszke zbyt długie skoki dzwigni
Ladnie tłumi nierówności jezdni.moze lekko podsterowna ale prowadzi sie dobrze.
Do przodu bardzo dobrze do tyłu kwestia przyzwyczajenia zawsze w kazdym samochodzie cofam na lusterka wiec nigdy nie mialem problemów.
w sumie niema do czego sie przyczepić.,fotele jak przystało na France wygodne .Miłem w latach 90 tych kilkamaście francuzów Citroeny Peugoty i Renualty i zawsze podobały mi sie za wygodę .
Kupiony w lecie weic ogrzewania nie sprawdzłem a klima bardzo wydajna i umiejetne korzystanie z niej daje uczucie komfortu podróży
nawet jak na combii to miejśca jest sporo,aczkolwiek zawsze mozna powiedziec ze są lepsze samochody dla porównania przestrzeń bagazowej z Polo combii z 99 roku Meganka wypada bardzo dobrze lepsze rozwiazanie nawet dolnej krawedzi przy wkładaniu bagazy jak przy Polo
No cóz do setki da sie pogadać przy otwrtych szyb wyżej juz problem ,ale w porwnaniu z Lanosem którego miałem wcześniej to naprawde cicho.
Zobaczymy staram sie ja przetestowac tak porzadnie jakie bedzi faktyczne spalanie tego modelu w różnych warunkach drogowych, teraz poprostu wlewam pakiwo i jadę ale ztego co zaobserwowałem to od 7 litrów do 9
Stosunek jakość cena - niezłe wyposażenie dobra jakośc wykończenia dosyc dobre osiagi części ceny w miarę rozsadne wiec warty tych pieniędzy.
Samochód niecaly miesiąc wiec nic poważnego sie nie dzieje
Nic poważnego wymiana klocków z przodu ale to raczej rzecz eksploatcyjna a jak dalej zobaczymy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,6