Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Rok produkcji 1999
Renault Megane I Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : komfortowe wnętrze - wyciszenie, wyposażenie
Zawieszenie : sprawia wrażenie delikatnego :(
Przeniesienie napędu : drążek zmiany biegów żyje swoim życiem
Bardzo komfortowe auto z 2000 roku można kupić za 10 tys zł. UWAGA! Radzę szukać auta z dwoma kluczykami. Obecnie borykam się z problemem zrobienia duplikatu klucza co graniczy z cudem. Serwis życzy sobie 700zł. Można kupić drugi kluczyk, dorobić grot i poszukać zakładu, który za 300zł sprawi że duplikat odblokuje immobilizer, ale po klucz z centralnym zamkiem należy uderzać tylko do serwisu :(
Silnik pracuje całkiem cicho, ma dość przyjemny pomruk przy przyspieszaniu - ogólne wrażenia bardzo dobre. Nieco gorzej na \"jałowym\" - nieco faluje, ale z wielu źródeł słyszałem o bardzo niskiej kulturze pracy silników 16-zaworowych na biegu jałowym. Wielu wymieniało świece, cewki, przewody... i nic..grzebanie przy krokowym też nie przynosi zmian - więc się nie martwię.
Mało precyzyjna dźwignia - żyje jakby swoim życiem, ale biegi wchodzą raczej miękko - poza jedynką. U mnie dźwignia zmienia swoje położenie po puszczeniu sprzęgła, podobno da się to zniwelować, ale jakoś nie mam parcia żeby się za to zabrać.
Całkiem nieźle - auto jest przewidywalne - tylko tyle wymagam (albo aż tyle)
Nadwozie kombi - widoczność świetna - nie ma wrażenia długiego tunelu patrząc przez wnętrze. Bez zastrzeżeń.
Raczej w porządku. Nie mogę przywyknąć do obłości kokpitu. Jak dla mnie za nisko umieszczony jest panel regulacji nawiewem, brakuje uchwytów na napoje, bo to coś w schowku..to jest jakiś żart. Przydałoby się miejsce gdzie można by wstawić butelkę albo kubek. poza tym..bardzo OK.
Nawet w dużych mrozach ciepło robi się bardzo szybko. Wentylacja na \"2\" i o parowaniu szyb nie ma mowy. Bardzo skuteczny układ ..i to bez wykorzystania klimatyzacji.
Bez zastrzeżeń. Z przodu bardzo wygodnie, z tyłu też nie ma na co narzekać.
Wyciszenie satysfakcjonuje mnie w 80% - podczas jazdy na równej nawierzchni jest bardzo sympatycznie, ale podczas jazdy po nierównościach robi się dość głośno. Powód? Chyba oszczędzano na izolacji wnętrza od pracy zawieszenia.
Tej zimy, która zasługuje na miano zimy dekady, auto wg komputera wskazuje mi wartość 6,2. Prędkości do 90-100km/h, 90% trasa (40km - pare km po mieście -> 40km) Na długiej trasie spokojnie można zejść poniżej 6l/100km.
jw.
Wymieniam tylko żarówki - światła mijania, stop tył, podświetlenie komputera...
odpukać brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]