Ocena kierowcy - Renault Megane I Sedan

beny, 14 lat temu
Silnik 1.9 dCi 102KM 75kW
Rok produkcji 2001
Renault Megane I Sedan 1.9 dCi 102KM 75kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak dla mnie super jednostka.
Gdyby siedzenia auta były wygodniejsze dałbym 5 za całokształt - ale ze renault ma troche za miękkie kanapy - 4+
Ogólnie auto sprawuje się bardzo dobrze. Silnik nie był dotykany oprócz wymiany częsci eksploatacyjnych , rozrząd, filtry, oleje. Slnik chodzi ładnie, bardzo czesto znajomi dziwią się że to diesel bo tak cicho mruczy. Lubi wysokie obroty - wtedy pokazuje co potrafi - kazda zmiana biegu na wyzszy musi być poprzedzona rozbujaniem go na wyższe obroty na biegu poprzednim wtedy czuć te 100 KM
Działa bardzo dobrze nie ma z nią zadncyh problemów, widoczne sa delikatne wycieki na uszczelniaczu - ale to niby normalne i nie warto rozbierać i naprawiac gdyż wiecej jest roboty niz kosztu uszczelniacza.
Prowadzi się bardzo dobrze, amortyzacja także jak na tą klase ok, troche mało trwale zawieszenie przednie - końcówki, sworznie , ale czy t wina ogólnie zawieszenia czy części które sprzedają - niestety nie jestem w stanie określić.
Wszytsko co trzeba i gdzie trzeba bardzo dobrze widać.
Nie posiada za wiele bajerów - ale wszytsko co jest jest jak najbardziej pod ręką - więc jest ok
W ziemie podczas dojazdu do pracy jakieś 2,5km - na pierwszym km już dmucha przyjemnie powietrze, jedynie co do dmuchawy więcej robi hałasu niż wiatru. Ogólnie przy wymianach filtru przeciwpyłowego - nie występują niepowołane efekty - typu parujące szyby itp. Wiec jest ok.
Kierowca i pasażer z przodu miejsca pod dostatkiem nawet dla 2 metrowców. na tylnych siedzeniach 2 osoby ok, natomiast 3 to niestety ale super wygody nie ma.
Do rozsądncyh prędkości samochód tak jak wyżej wspomniałem nawet nie daje znać że jest dieslem. dopiero powyżej 120km/h zaczyna byc troche głośniej.
Jak dla mnie zużycie paliwa na \"5\", kilka razy sprawdzałem auto w trybie mieszanym i na trasie. W zwiazku z tym że lubie szybko jeździć przy pedkości 160km/h spalanie wyszło w okolicach 6,2L/100km , w mieście - też nie należe do tych co delikatnie dotykaja gazu 6,5L/100km. wiec jak widac nie ma różnicy - a w bajki gdzie mówią 4,5 itp to z górki z wiatrem i bez dotykania gazu.
Za śmieszne pieniadze można mieć naprawde fajnedo DCI, gdzie za te pieniadze kupi sie zajechanego ze strasznycm przebiegiem Golfa czy tym podobne.
Zrobilem samochodem - 30 000km - i nic nie robiłem - poza wspomnianymi wymianami częsci eksploatacyjnych. żadncyh usterek typu niedziałąjace wyłaczniki przełączniki zamki klamki itp
Jedyną ustarką jaka była to zabrudzony zawór egr który laik moze uznac za poważny - naprawa polega na odkreceniu dwóch zśrubek i zakupionym za 4zł rozpuszczalnikiem lub naftą i wymyciu go z tej sadzy/osadu. Ale tego nawet nie mozna zaliczyć do drobiazgów, a tym bardziej do powaznych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 102KM 75kW [l/100km]

6,3