Ocena kierowcy - Renault Megane I Sedan

ViR, 18 lat temu
Silnik 1.9 dT 95KM 70kW
Rok produkcji 1996
Renault Megane I Sedan 1.9 dT 95KM 70kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Generalnie to nawet Mercedesy sie psują, ale one są sporo droższe;)
Autko dobrze się zbiera, ale chwilkę trzeba poczekać na reakcję na wciśnięcie pedału gazu. Silnik pracuje równo i cicho, bez problemu przyśpiesza od 2 tys. obrotów do 4-4,5.
6 biegowa skrzynia jest precyzyjna. Na początku czasem zamiast 6 wrzucało mi się 4;)
Do 5* brakuje listw z boku przedniej szyby odprowadzających wodę z wycieraczek na dach. Teraz w czasue deszczy widoczność w lewym luterku jest prawie zero, a w prawym niewiele lepiej. Przednia szyba jest beznadziejnej jakości. Mnóstwo odprysków które nie zostały uznane na gwarancji:/
Chociaż w mojej wersji (Dynamique) wnętrze jest czarne to klima szybko chłodzi wnęterze, a w czasie większych mrozów po kilku min. wewnątrz robi się ciepło. Automatyczna klima działa OK, mogłaby jeszcze zauważać parowanie szyb.
Silnik diesla, a w srodku na prawde cicho. Silnik slychac na wyzszych obrotach (pow. 4-4,5 tys), ale wtedy juz nie ciagnie, wiec nie ma sensu pilowac. Powietrze szumeć zaczyna od 140-150km/h
Przeglądy nie są zbyt drogie i co 30tys, więc jest OK. Ale ceny napraw po gwrarancji w ASO to zwykłe złodziejstwo!
Za 90tys. mam wygodnego sedana z dużym bagaznikiem, 6 poduchami, ESP,ASR, ksenon, aut. klima, cichy i ekonomiczny silnik diesla i parę innych umilających jazdę pierdołek. Do tego auto zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz mi się podoba. Gdyby nie te 2 usterki trzymające mi auto w serwisie i drobne skrzypnięcia, stuknięcia w czasie jazdy to dałbym 5*.
Ciągle coś tam skrzypnie w tylnym zawieszeniu, albo gdzies po bokach, ewentualnie w układzie kierowniczym, a swerisy nie maja pojęcia co to jest. Brak drobnych usterek.
Na 40 tys. 2x auto stało w serwisie po 3 dni. Raz miało poważniejszą usterkę umożliwającą jednak jeżdżenie (byle nie nocą - usterka dotyczyła ksenonu).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dT 95KM 70kW [l/100km]

5,9