Ocena kierowcy - Renault Megane II Cabrio

Angel, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Renault Megane II Cabrio 1.6 i 16V 110KM 81kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To jak samochód trzyma się drogi - niestety tylko z zamkniętym dachem.
Układ elektryczny : Sterowanie szyby
Ten samochód to prezent od żony, jeździdło do pracy. Zdecydowałem się na CC bo zdawałem sobie sprawę, że kupuję samochód który nie był jedynym samochodem w rodzinie (raczej zabawką) więc będzie miał nieco niższy przebieg. Potrzebowałem samochodu ekonomicznego (dlatego LPG) bo robię 40 tys km. rocznie. Jazda bez dachu super (niestety tylko po równych drogach). Z dachem jest to normalne auto, nawet okazjonalnie można kogoś przewieść z tyłu. Zastanawiałem się nad 206CC lub 207CC ale w tych samochodach nie mieszczę sie na prawym fotelu z podniesionym dachem - Megane to był dobry wybór. !5000 zł za samochód z 2005r. i przebieg 92 tys km. - czego więcej trzeba. Ktoś powie NIE SAMOCHÓD ja powiem NIE PIENIĄDZE. Frajda z jazdy bez dachu BEZCENNA.
Rakieta to to nie jest, nieźle się zbiera 1, 2, 3, no może 4 niestety na 5 biegu "padaczka", spory apetyt na paliwo przy mocniejszym operowaniu gazem, przy wyższych prędkościach obrotowych nieco głośny.
Nieźle, precyzyjna nawet jak na ten przebieg, wielki "minus" za sprzęgło. Podobno tak właśnie ma być "w samej górze i skok mikroskopijny" - wymaga przyzwyczajenia się ( jeszcze nie widziałem nikogo kto nie strzeli "kangura" lub nie przypali sprzęgła na dzień dobry ).
Fajnie trzyma się drogi, układ kierowniczy precyzyjny, niestety po otwarciu dachu sztywność zawieszenia dramatyczna. Mam dziwne przeświadczenie, że samochód zachowuje się jak dwie cegły połączone kartką papieru. Przód swoje tył swoje. Doznania jakby się siedziało na worku galarety. Jazda po nierównej drodze bez dachu "doznanie dramatyczne".
Jest nieźle, niestety poprzedni właściciel przyciemnił tylną szybę - stanowczo odradzam. Czujniki cofania bezcenne. Lusterka wystarczające. Bez dachu super.
Jak dla mnie wszystko pod ręką, pozycja wygodna, zakres regulacji duży - nic do zarzucenia.
Szybko grzeje, klima niezła, wentylacja po otwarciu dachu doskanała.
Przód super. Tył nie używam. Dlatego taka ocena. Ale tak na poważnie dziwna pozycja z tyłu, strasznie wyprostowana z kolanami pod brodą, znam kogoś kto twierdzi, że siedzi mu się tam rewelacyjnie
Tu jest kiepsko. Niestety okna bez ramek nie zapewniają komfortu, słychać świsty, dach trzeszczy słychać szum tylnych kół.
Koszt części umiarkowany. Oczywiście nie mówimy o ASO bo to inna bajka. Ja kupiłem samochód wyposażony w LPG więc nie mam na co narzekać, na benzynie boli.
Nie samochód - nie pieniądze.
Wyciek ze skrzyni biegów.
Układ elektryczny, przepalony ukła sterowania szybą.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

11,0