Ocena kierowcy - Renault Megane II Coupe

biuro@smyczek-sklep.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Coupe 1.9 dCi 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce są najlepsze,lekko nadusisz a staje demba.nawet w nowym focusie tak nie mam.
Silnik super,ostatnio na 180tyśkm.wymienilem rozrząd nie w serwisie tylko u zwykłaego mechanika i mówiłem mu ze czytałem ze producent zaleca wymiane pompy wody przy rozrządzie i ma wymienić,to przy odbieraniu auta powiedział ze nie wymienił bo jest dobra,no to powiedziałek OK lepiej dla mnie bo mniej zapłacilem. A Kuźwa teraz coś mi buczy w silniku i w serwisie powiedzieli ze to coś w rozrządzie sie rozsypuje albo pompa wody. Normalnie zaj... tego mechanika teraz będe miał koszty.Już sie nauczyłem wszystkie naprawy robić bede w serwisie bo suma sumaru wyjdzie to samo.
6 biegów fajna sprawa ale mam jeszcze jedno autko z 5-ką i czesto zapominam wrzucić 6-ki :)
nieraz bujnie na koleinach,ale mysle ze to wina szerokich opon
szybko sie nagrzewa jest OK
przy 6-biegu jadac 140km/h czuje się jakbym jechał 90 innym autkiem
teraz pali 7 litrów srednio,ale latem 6,5 cykl mieszany (cięzka noga) jakbym jechal 100-ką na autostradzie to pewnie do 5,5 by zeszło ale nie mam takiej cierpliwości i daje buta do końca i pali mi 6-7. serwis uważam za drogi (czujnik od gasniecia silnika jakieś gówienko 450zł) ostatnio byłem na serwisie w Bydgoszczy na pieknej i powiem wam ze przeżylem szok a zarazem koszmar.zapaliła mi sie kontrolka serwis podłączyli do kompa i wykazało ze swieca do wymiany to powiedział ze kpl.okaząło się ze mają tylko 2 szt no to kazałem wymienić tylko jedną tą przepaloną podszedłem do auta i patrze a gościu siedzi w aucie odłancza komputer fajka w ryju w brudnych spodniach na siedzeniu bez folii i czorne łapy oparte na kierownicy,myślałem ze zawału dostane.Kazałem temu brudasowi wymienić żarówke postojową to klenczał pół godziny,aż nie wytrzymałem i mu powiedziałem ze zaraz nagram to na komórkę i wysle do renaulta siedziby bo jak oni to gówno zrobili jak w serwisie mechanik lezy na posadce i meczy sie z wymiana postojówki-to ja na trasie jakbym miał to zmienić.Doszło do zaplaty facet podliczył i powiedziąłem mu ze ma odliczyc za pranie samochodu bo to jest niedopuszczalne co zobaczyłem. Miałem w życiu i fiaty i fordy,citroeny i to była w mojej ocenie najgorsza wizyta w serwisie. No i oczywiście zapłaciłem mniej bo musze oddac auto do prania bo mam wstręt ale naszczęscie moja żona jeździ nim na codzień. Więc autko będe sprzedawał i kupuje inne napewno nie renaulta i nie ze względu na jakość tego autka tylko nie chce jechać już do serwisu renaulta bo to nic przyjemnego. mam nowego forda i przy najbliższej wizycie w serwisie to chyba ten serwis wycałuju,a uraz jaki mi zostal po widoku tego mechanika w moim aucie obecnie przy wizycie nawet w fordzie nikt mnie nie zatrzyma jak niespodziewanie będe chciał iść zobaczyc co sie dzieje w aucie.i myślę ze każdy z nas powinien to robić bo widzicie co robią mechanicy bez naszej kontroli.
buczy mi w silniku po rozgrzaniu

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,2