Lista ocen Renault Megane II Hatchback (217) - Widoczność

Na liście zabraknie 222 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~yoshki
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Widoczność jest ok...co przeszkadza to na pewno boczne przednie słupki które jakoś tak biegną, że często na skrzyżowaniu trzeba siętroche pochylić, drugie to wysoko ustawiony fotel nawet przy jego największym obniżeniu, co za tym idzie przy moich 188cm wzrostu gdy stanęna światłach to aby zobaczyć jakie jest światło muszę siępocylić nad deską rozdzielczą. Przednia szyba mogła by być trochębardziej w górę pociągnięta i bardziej płasko kosztem...
~meggi44@wp.pl
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Widoczość do tyłu w tego typu autach z nowszej produkcji b ograniczona ze względu na pionową pólokragłą tylną szybę w wersji hstchback(szczególnie gdy jest zabrudzona tylna szyba).Widoczność do przodu b.dobra boki w zależności od ustawienia foteli przednich kierowcy i pasażera może być ograniczona szerokimi słupkami bocznymi(z tego powodu miałem stłuczkę z innym pojazdem przy zmianie pasa ruchu polegając wyłącznie na lusterkach...
~Radosław fan motoryzacjny
Hatchback 2.0 i 16V T 165KM 121kW
Widoczność w ty aucie jest dość dobra. Ja posiadam wersje 5d. Pomimo, że tylna szyba jest ekstremalnie mała zapewnia stosunkowo dobrą widoczność nieco przeszkadzają szerokie słupki boczne z tyłu i przodu. Słupki z przodu też nieco ograniczają widoczność, ale musza być one solidne aby w razie wypadku chroni nas przed deformacją dachu i utratą stabilności struktury karoseri. Manewrowanie tym autem niepowinno nikomu sprawić probelmu. Widoczność w...
~Yeavi
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Tutaj niestety nie jest tak kolorowo. Jeśli chodzi o widoczność do przodu to strasznie przeszkadzają przednie słupki. Na zakrętach trzeba się wychylać, żeby wszystko widzieć. Tylna szyba jest dosyć mała, ale lepiej niż np. w niektórych modelach Peugeota. Lusterka boczne mają dość mały zakres regulacji. Pomimo, że jestem osobą niezbyt wysoką, nie umiem już bardziej odsunąć lusterek. Wyższa osoba może mieć problemy z dobrą widocznością.
~motolukasz
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Do przodu nie można narzekać. Zbyt grube są przednie słupki, ale spodziewam się, że związane jest to z wymogami bezpieczeństwa (5 gwiazdek). Do parkowanie tyłem trzeba przywyknąć i należy pamiętać, że jest tylna szyba a za nią jeszcze wystający bagażnik. Trudno kontrolować prawą stronę auta przy najniższym położeniu siedzienia.
~zxcv1234
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Moze to nie jest minus, ale troche prawdy w tym jest. Chodzi o parkowanie tylem, dlatego ze niewiadomo dokladnie gdzie jest ten "tyl". No ale to jest kwestia przyzwyczajenia i moze tez umiejetnosci. W chwili obecnej nie stanowi to dla mnie zadenego problemu..ale lek mam nadal.
~piskorz100@wp.pl
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
DO TYLU - lepiej jechac na lusterka to prawda - ale przeciez sie tego uczylismy - prawda ? - Zwalac wine na konstruktorow ze sie nie umie jezdzic - ludzie opanujcie sie w wiekszosci samochodow teraz tak jest. DO PRZODU - idealnie (jakie sBupki ? niekturzy cos o nich wspominaja)
~Michał S.
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Bardzo dobra. Widok przez tylną szybę jest dobry, mam wrażenie, że złudzenie optyczne przybliża obiekty z tyłu. Dzięki temu zawsze bezpiecznie zatrzymuję się wcześniej, mając w rzeczywistości jeszcze trochę przestrzeni na "kuper".
~Mirage
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Widoczność jest ogromną zaletą tego samochodu. Naprawdę nic nie umknie waszej uwadze, duże boczne szyby, oraz kierowca stosunkowo wysoko siedzi, z początku ciężko się do tego przyzwyczaić, nawet na najniższym ustawieniu poziomu siedziska.
~Grubinho
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Jeżeli chodzi o przód i boki to nie mam zastrzeżeń, ale słupek C sporo zasłania, a budowa klapy bagażnika nie pomaga. Przydałyby się czujniki cofania. Nie jest to przypadek odosobniony, to znak naszych czasów i takich kompaktów.
Renault Megane II Hatchback